Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatni okręt
#22
"Nadmiernie przekombinowane zdanie. Próbowałeś zrobić to lepiej i nieco spieprzyłeś. Pamiętaj - najprostsze formuły zdaniowe są najlepsze (przynajmniej w prozie na naszym poziomie, u takiego Mickiewicza by to nie przeszło)."

Nie widzę przekombinowania.

"Był wysłany... hmmm... no, od biedy dałoby się to zaliczyć, ale "wysłano" brzmiałoby w tym miejscu lepiej."

nie widzę różnicy, forma bierna po prostu

"Dałbym tutaj nazwę krążownika. Takie rzeczy lepiej nazwać szybko, bo potem można używać ich nazwy naprzemiennie z klasą statku (w tym wypadku słowem krążownik), co najczęściej zmniejsza ilość powtórzeń. "

opowiadanie ma kilka stron, krążownik pada raptem trzy razy, czy coś koło tego, bez sensu uwaga

"Wiem, wiem, to brzmi fajnie, ale jest nieco... technologicznie absurdalne. Po pierwsze - po jasną cholerę ta płyta? I to z tytanu? Wiem, wiem, żeby próżnia się nie wdarła. No ale ludzie, takie coś podnoszone i opuszczane manualnie? -_- Takie coś powinno być stale podniesione i opuszczane automatycznie. Drugim absurdyzmem jest bioniczny nadgarstek... bez urazy, ale czy nie lepiej poprostu wstawić w ścianie guzik? -_-  "

nadgarstek jest sprzężony z systemami, które kierują statkiem, czyli machnął nadgarstkiem i przesłona się otworzyła, nie wiem, gdzie tam masz, że on ją podnosi własnoręcznie. Tytanowa? Hm, żeby chornić przed promieniowaniem kosmicznym lepiej od szyby, żeby chornić przed ostrzałe, tytan wytrzymalszy niż szyba, wybierz coś

"Tym razem przejadę całym fragmentem "

a) racja
b)normalne zdanie, nie wiem, co masz z tym kombinowaniem Wink
c) zapasy, no można doprecyzować, ale chyba wiadomo, o co chodzi i to bez pudła, przecinek chyba, kropka opcjonalnie. Populacji napisałem, by oddać ogrom statku, a przy takiej ilości ludzi raczej mają wyspecjalizowanych techników, którzy by to naprawili (ten silnik)
e) racja
f) wyjaśnij mi coś, od kiedy mamy statki kolonizacyjny, żebyś mógł stwierdzić jak wygląda? Taki statek leci w nieznane, raczej powinien być opancerzony i uzbrojony...


O tym już pisał Sheaim, ja tylko dodam że to nie jest aż tak absurdalne. Wszystko zależy od rozmiaru urządzenia. Jeśli jest, np. "zmontowane" na poziomie nanorobotów to wątpie by to cokolwiek rozwalało. Chociaż owszem, lokalizacja mikrofonu mogła być lepiej obmyślona. „

Tu macie rację, ale nie z tych powodów, które podajecie. Dzięki językowi określamy słowa, w krtani byłoby słychać same bełkoty,

„Nawarkus, zamiast nawarkus. „

Uzasadnij i następne, gdzie to wymieniłeś.

„Zejść to można z tego świata. Na obcą jednostkę to można co najwyżej wejść „

Ta, ja ze schodów też schodzę, ale może jednak tylko wchodzę

„Em... wiesz, ja osobiście nie jestem jakiś specjalnie wytrzymały i po kilku dniach byłbym padnięty, ale... skoro kilka dni w kosmosie wyczerpuje specjalistów od patrolowania, to... co mają powiedzieć tacy na przykład członkowie załóg łodzi podwodnych po miesiącu w zanurzeniu? „

że są wyczerpani? Nie widzę tu problemu. Członkowie łodzi podwodnych też są jednostką patrolującą, tak poza tym

„Przed... a nie raczej w lustrze? „

racja

„przecinek zbędny „

racja

„Hmmm..... Jak już powiedział Sheaim (chyba) rady nie są odpowiednią metodą mierzenia promieniowania... chociaż w Stalkerze był bar o nazwie "100 Radów" więc cholera to wie. Fragment "jest zbyt niebezpiecznie" bym wyrzucił, jest niepotrzebny trochę, zresztą chyba każdy wie że promieniowanie jest niebezpieczne, nie? „

Rad jest dobrą jednostką, poszukać. A ja wziąłem z fallouta. Jest zbyt niebezpieczne nie jest zbędne, bo odnosi się do pozostania w skafandrach. Kas jest inżynierem, w jej obowiązku jest poinformowanie o takich niebezpieczeństwach.

„Po "Ruszamy" powinna być kropka, zdaję się. „

racja

„Prawdopodobnie jest nieco niepotrzebne..... „

nie wiedzą tego, dopiero weszli na statek, może jest tak tylko w tym korytarzu?

„Różnorakich, hmmm... Ponownie nie do końca pasujące słowo. Lepiej pasowałoby "niektórych". „

to zamienniki jak dla mnie, przynajmniej w tym przypadku

„Akurat to jest trochę debilne. Procedury się raczej nie rozluźniły, co najwyżej podejście do nich ludzi. "powodując wśród nich znaczne rozluźnienie".

Mogę się zgodzić

„Znowu imię małą literą.”

aha! Nawarkus to nie imę, imię to Teto, nawarkus to stopień

„Hmm.... Nie do końca rozumiem na co lekarzowi "polowemu" przyrządy chirurgiczne bardziej nadające się do np. operacji (a konkretnie amputacji). Chyba mądrzejsze by było wpakowanie na to miejsce jakiś leków spowalniających krwawienie, jakiś high techowych bandaży, czy czegoś takiego. Chociaż... może to tylko przez głupie przepisy „

nie wiem, co mu dać już, zaraz strzykawką się będzie bił Big Grin

„Nawet nie wiedział, kiedy mógł rozdzielić się z resztą załogi, przecież szli koło siebie „

też bym to nazwał zamiennikami, ale się zastanowię

„Dokładnie tak średnio tu pasuje. "świetnie przeszkolonym" jest chyba odrobinkę lepsze. „

jedno i to samo

„Kolejny niby nie błąd, ale zdanie które można poprawić. "rozmyślając nad tym, co począć". „

nad tym wprowadza zbędne przekombinowanie przecież Big Grin

„... '
kropki chyba ja powinienem wystawić Smile


„Dotarło do niego, to po pierwsze. I zbędny przecinek po "zginąć".  „

Dotarło zmieniałem, jakaś pomyłka mała, przecinek może i racja

„by pomyślała Kim, gdyby ktoś odnalazł kiedyś jego ciało”

wg mnie, Twoje wskazuje na to, jakby już ktoś znalazł jego ciało, ja gdybam, ale może się mylę



„Em xD Cały fragment do napisania od nowa, dość kretyńsko ci to wyszło. „

może, ale błędów tam nie ma Tongue

„Nie wiedział czemu od razu tego nie dostrzegł. Przecież widział statek z zewnątrz! Znał okręty kolonizacyjne, odbył nawet przeszkolenie ze sterowania tymi kolosami. A mimo to, jak półgłówek, zagłębił się w trzewiach tego potwora z zaledwie garstką ludzi. Boże, nikt nie wybaczy mu takiego błędu. Mało tego, on sam sobie nie wybaczy, jeśli tylko wyjdzie z tego cało. „

nie masz racji, rozdzielasz zdania w dziwnych miejscach, a pierwszy przecinek jest potrzebny, bo oddziela zdanie podrzędne...

„Albo przegapiłem jakiś fragment, albo tego spotkania nie opisałeś ”

nie opisałem specjalnie, taki był zamiar, nie ma błędu

„A nie lepiej nazwać to poprostu stymulantem?  „

może i lepiej, ale nie trzeba

„Po pierwsze - po "Poczuł" brakuje przecinka. Po drugie - po "energię" zbędny przecinek". Końcówka nieco głupio sformułowana ale niech będzie.


po poczuł racja, drugie nie, końcówka jak końcówka Tongue

„Wszystkie członk... eee, to można nieco źle zrozumieć. "wszystkie kończyny" brzmi nieco lepiej... i znacznie mniej dwuznacznie. „

za dużo się nagadaliśmy wczoraj, to brzmi Ci dwuznacznie

„Uparty człowiek, tyle razy to robić mimo że nie spodziewa się sukcesu, ale to tak nawiasem mówiąc. Ale... hmm... "rzucił się do mikrofonu, lecz, jak się spodziewał, odpowiedziała mu cisza". „

on krzyknął do mikrofonu, mikrofon nie stał na scenie, żeby się do niego rzucał. Był spanikowny, to próbował się skontaktować...

„Małe pytanie - a nóż plazmowy nie zawiera w sobie elektroniki? „

tak, nad tym się też zastanawiałem i stwierdziłem, że jest inaczej zbudowany, ale wiem, to muszę zmienić

„Po pierwsze - " Po zaledwie kilku krokach". Po drugie - coś musiało strasznie głośno oddychać. „

pierwsze racja, drugie no i? Cisza na korytarzu była

„Bóg to chyba z dużej. „

chyba nie

„A to one były wcześniej gdzieś zamknięte, czy też w ogóle nie istniały i powstały dopiero na statku? Jak już to "przyczyniło się do stworzenia takich maszkar".

Uwolnienia na świat, stworzenia, na jedno wychodzi, na drugie nie odpowiem, bo to jest w tekście


„A nie wypustką? „

chyba racja

„Ja bym go najpierw pochlastał a potem się odzywał ale spoko.... Ej i skąd wziałes zapis werbalny jednej z moich dawnych rozmów w świecie realnym z Alfem? „

wiesz, normalnie, czystko myślący człowiek pewnie też, ale... Alf mi dał

„Gadzinie? A toto gad jest?  „

to nie musi określać gada

„Drugim = lewym, czy prawym? „

mało istotne, zależy czy wolisz lewo czy praworęcznych, to sobie wyobraź w odpowiedniej Big Grin drugim, czyli nie tym w którym trzymał nóż, ale może doprecyzuję

„zbędny przecinek „

racja

„Od kiedy boi się mózg? Jak juz to do mózgu wystraszonego dowódcy „

racja

„Pierwszy przecinek jest zbędny. „

chyba nie

„Ponownie pierwszy przecinek jest zbędny. „

racja

„Nie zakładał... hmm... chyba raczej "sądził". „

nie ma różnicy

„Hę? XD „

wyrwałeś z kontekstu? To się nie szczerz Smile

„Rob, nie otrzymując odpowiedzi od kompanów już od kilku godzin, postanowił zejść na pokład okrętu kolonizacyjnego. „

nie wydaje mi się, aby było złe, ale może ktoś inny to zauważy

„Eee... nawarkus to w końcu co jest? Imię, nazwisko, stopień, czy co? Bo już w ogóle nie ogarniam tego. „

stopień, wyjaśniłem wcześniej

„Pozostali członkowie jego załogi zmasakrowali się wzajemnie, a go to nie obchodzi bo nie znał ich za dobrze... miły ten facet. 
A, no i ponownie nie za dobrze sformułowane zdanie. „

są też tacy ludzie Tongue Gdzie jest źle sformułowane?

Dziękuję za komentarz, ale że musiałem przebrnąć przez masę głupot, które wypisałeś chyba na złość już nie dziękuję Wink

Pozdrawiam
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ostatni okręt - przez haniel - 30-12-2011, 23:30
RE: Ostatni okręt - przez Ascex3k - 31-12-2011, 11:02
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 31-12-2011, 11:48
RE: Ostatni okręt - przez Ascex3k - 31-12-2011, 11:51
RE: Ostatni okręt - przez Hanzo - 01-01-2012, 23:26
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 01-01-2012, 23:36
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 04-01-2012, 02:07
RE: Ostatni okręt - przez Hanzo - 04-01-2012, 09:28
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 04-01-2012, 11:43
RE: Ostatni okręt - przez Ish - 04-01-2012, 13:52
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 04-01-2012, 14:24
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 04-01-2012, 17:12
RE: Ostatni okręt - przez Ish - 05-01-2012, 22:42
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 05-01-2012, 22:47
RE: Ostatni okręt - przez Ish - 06-01-2012, 01:34
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 06-01-2012, 14:40
RE: Ostatni okręt - przez Ascex3k - 06-01-2012, 16:00
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 06-01-2012, 16:04
RE: Ostatni okręt - przez Sheaim - 07-01-2012, 01:51
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 07-01-2012, 02:16
RE: Ostatni okręt - przez Mirrond - 07-01-2012, 13:03
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 07-01-2012, 14:23
RE: Ostatni okręt - przez Ascex3k - 08-01-2012, 13:21
RE: Ostatni okręt - przez gorzkiblotnica - 08-01-2012, 22:32
RE: Ostatni okręt - przez haniel - 08-01-2012, 22:59
RE: Ostatni okręt - przez Szaden - 08-01-2012, 23:03
RE: Ostatni okręt - przez gorzkiblotnica - 09-01-2012, 22:22
RE: Ostatni okręt - przez Janko - 16-03-2012, 15:24
RE: Ostatni okręt - przez sielakos - 22-04-2013, 20:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości