Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzecia strona medalu
#26
Ok, udało mi się dokończyć opowiadanie, ale go jeszcze nie wrzucę. Zmieniłem nieco fabułę, dodałem tu, ówdzie usunąłem. Odczekam jeszcze parę dni, zrobię korektę i wrzucę. Na teraz odniosę się do kilku punktów.

A, po pierwsze - czy jak czytacie książki "prawdziwych" autorów, to też analizujecie każdą możliwą ewentualność każdego jednego szczegółu fabuły? Jestem pewien, że w każdej jednej fabule znajdą się nieścisłości, które jednak się "wybacza" podczas lektury drukowanej książki... Trochę (ale tylko trochę, bo z drugiej strony taka jest specyfika publikacji na forum) nie rozumiem takiego dogłębnego dociekania najdrobniejszych szczególików Smile

Ish:
Cytat:1. Sprzęt - pojedynczy człowiek mający już najbardziej zaawansowane rzeczy techniczne jawi mi się zaskakujący jako drobny oszust, nadal latający - i ryzykujący - sam.

Pojedynczy człowiek, który - jak miałem nadzieję, że wynika z opisu - jest doświadczony w tym co robi i od lat się zajmuje tym co robi... Miał więc czas. Po drugie, być może jest samotnikiem? Po trzecie, TAKI PRZEKRĘT nazywasz "drobnym oszustwem"? Smile

Cytat:wreszcie 4.
Najemnicy. Gigantyczna, milionowa armia, która jednakowoż w ważnej rozmowie nie jest w stanie zagłuszyć statku przemytnika - pojedynczego! O którym wiedzą, że kombinuje.
Albo zestrzelić Geometrię

Ale dlaczego mieli go zestrzelić albo zagłuszyć? Przecież leciał na spotkanie z ich szefem.

Cytat:b. Do tego etapu jeszcze na nic się nie zgodzili, więc ktokolwiek by przejął tą informację i tak nie miałby nic na najemników, za to sporo na shallowgrave'a (w końcu nie tylko on pewnie nagrywa rozmowę, chyba, że jego rozmówcy sa zwyzajnie średnio mądrzy).
c. A nawet jeśliby miał - ma słowo oszusta przeciwko milionowi najemników.
Zastraszenie i blef. Skąd mogą wiedzieć, że pracuje sam, jakie ma powiązania i kontakty?

Janko:

Na Twoje sugestie nie będę odpowiadał, bo zmieniłem nieco fabułę Smile

Predator:

Cytat:miał wyjść głośno? To była cisza, ale w odniesieniu do czego? Kto mógł to słyszeć? Mi zawsze rzeczy dziejące się w kosmosie wydawały się ciche. W ogóle jak się roznosi dźwięk w przestrzeni kosmicznej?

W odniesieniu do niczego. Nikt nie mógł tego słyszeć. Ale czy to ma znaczenie? To pierwsze zdanie opowiadania, miało za zadanie wprowadzić pewien określony nastrój, atmosferę...

Cytat:czy ten system nie powinien się włączyć przed skokiem? Przecież już ten statek jest namierzony. Już planeta wie, że coś się dzieje.
...oraz pozostałe zarzuty względem systemu kamuflażu.

Uwaga:
Cytat:Obrzeża systemu binarnego Eta Pegasi
12 sierpnia 460 ETN (Era Terranova)

Obrzeża. Systemu.

Daleeeeeeko od planety.

Cytat:Dokładnie jedną milisekundę później włączył się system kamuflażu
Jedną. Milisekundę. Nawet jeśli przez JEDNĄ MILISEKUNDĘ Geometria pojawiła się na jakimkolwiek radarze, to po jednej milisekundzie znika. Uwaga, jesteśmy na obrzeżach systemu, zanim ktokolwiek to dotrze, Mathias będzie już hen daleko...

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę Smile

Cytat:odpuścił by sobie to, bo sugeruję, że samo osadzenie się na stałe na jakieś małej, urokliwej planecie już jest jakimś nie lada wyzwaniem

Przecież brak zainteresowania rządu jest błogosławieństwiemCool Na planecie jest wydobywany ważny strategicznie surowiec i do tego rzadki - jak może nie budzić zainteresowania rządu?

Odpowiedzi udzielił Ci Janko Smile

Cytat:historia Fourth World niepotrzebnie zamąca sprawę. Nic nie wnosi.

Moim zdaniem wnosi: ożywia świat, wprowadza czytelnika w historię tego świata, w wydarzenia, które doprowadziły do obecnego stanu rzeczy. Buduje atmosferę.

Cytat:A wiec są dwie kolonie, które nie posiadają żadnego wywiadu, żadnego naukowca, żadnego dostępu do sieci informacji.
A kto powiedział, że nie posiadają? Nigdzie nie było napisane, że tak jest. I co to ma zmienić, że w kolonii są naukowcy?

Cytat:Fabuła i intryga nie jest przekonując. Akira Kurosawa i Sergio Leone
Nie śmiem porównywać się z mistrzami Big Grin Jam zaledwie podrzędny pisarczyk-amator!

Cytat:Czy mam mówić, że fabuła była przewidywalna? Chyba taki był cel opka? (tę wtrącenie z wypadkiem na stacji - tez przewidywalne - opisujesz te doki tak, że nie spodziewałbym się niczego innego niż wypadku i by the way - technikę i organizację załadunku opracowano już w XX w, a u ciebie wygląda to jak załadunek sprzed wynalezienia Zarządzania i Logistyki)
Fabuła w zamierzeniu miała być przewidywalna (zobaczymy jeszcze co będzie z twistem, który zaplanowałem na zakończenie Big Grin Może zmienisz zdanie Wink ). Co do wypadku - takowe się zdarzają nawet w najbardziej perfekcyjnie zaplanowanym systemie...

Cytat:Postacie "bez jaj"

Hm, tu masz sporo racji... Pomyślę, może rozszerzę to opowiadanie, żeby wprowadzić więcej "jaj".

No i tyle Smile

Wkrótce wrzucę końcową wersję beta, bo do finalnej jeszcze daleka droga. Kto wie czy to opowiadanie nie rozrośnie się jeszcze bardziej... Smile




::EDIT::

No i zarys finalnej wersji już jest w pierwszym poście. Zapraszam do lektury!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Trzecia strona medalu - przez RootsRat - 15-12-2011, 23:32
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez haniel - 16-12-2011, 02:08
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Met - 16-12-2011, 12:31
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Met - 17-12-2011, 00:50
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Sheaim - 19-12-2011, 21:22
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Szaden - 16-02-2012, 16:46
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Ish - 16-02-2012, 17:50
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Janko - 07-03-2012, 18:21
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Szaden - 07-03-2012, 20:39
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Janko - 07-03-2012, 20:27
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Janko - 07-03-2012, 20:51
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Szaden - 07-03-2012, 21:15
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Janko - 07-03-2012, 22:11
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Szaden - 07-03-2012, 22:18
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez Janko - 07-03-2012, 22:21
RE: Umowa [tytuł roboczy] [hard SF] - przez RootsRat - 29-06-2012, 14:01
RE: Trzecia strona medalu - przez RootsRat - 19-11-2013, 17:44
RE: Trzecia strona medalu - przez Ahab - 30-11-2013, 15:43
RE: Trzecia strona medalu - przez RootsRat - 02-12-2013, 10:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości