Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - thriller psychologiczny, który bardzo mnie wciągnął (czytałam do 2.30 w nocy, co u mnie jest jakimś wynaturzeniem).
Kobieta codziennie jeżdżąca tą samą trasą do pracy, obserwuje z okien pociągu pewien dom i małżeństwo w nim mieszkające. Idealizuje parę i wyobraża sobie ich relacje, przez pryzmat swojego nieudanego związku, a wszystko zakropione jest duża dawką alkoholu i samotności.
Świetnie skonstruowani bohaterowie, przeplecione, ściśle się ze sobą zazębiające wątki, stwarzające wiele możliwych rozwiązań tragedii, która wydarzyła się w domu, widzianym z torów. Ta sama historia widziana oczami trzech kobiet, które mają ze sobą wiele wspólnego, choć o tym nie wiedzą.
Trochę rozczarowało mnie zakończenie, które jest typowe dla thrillerów, jakie oglądałam na ekranie. Mogłoby być bardziej zakręcone, zakończone jakąś niewiadomą. Dałabym 8/10.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez Konto usunięte - 12-09-2011, 11:33
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez czarownica - 16-07-2016, 09:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości