Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
"Trafny wybór" J.K. Rowling.

Co by tu napisać Smile Nie chcę streszczać, bo to sobie każdy może wyguglować.

Rzadko się zdarza, żeby obyczajowa książka tak mnie wciągnęła. Autorka z łatwością obnaża ludzkie demony, słabości, pragnienia, głęboko skrywane przed światem, najbliższymi i przed samym sobą. Nie ma tu nic, o czym bym już kiedyś nie słyszała, nic nowego, odkrywczego - choroba psychiczna, uzależnienie, żądza władzy, strach przed samotnością, obłuda, przemoc. Wszystko to zamknięte w małej społeczności i pokazane na tle pewnego znaczącego dla niej wydarzenia. A jednak sposób, w jaki autorka przedstawia myśli bohaterów, odkrywa ich wnętrza i bez ogródek, prostym językiem wywala to wszystko czytelnikowi do strawienia, czasem przyprawia o mdłości, szokuje, porusza, zapada w pamięć, a co chyba najlepiej świadczy o książce - skłania do refleksji nad sobą samym.
Zakończenie mnie rozwaliło, czuję się źle i jest mi smutno. Ale to dobrze. Dzięki temu zapamiętam tę książkę.
Dla mnie 9/10 (nie mam dużego porównania, bo rzadko czytam obyczajówki).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez Konto usunięte - 12-09-2011, 11:33
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez czarownica - 10-07-2016, 21:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości