Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki?
Skończyłem dziś czytać najnowszą książkę Kinga - Doktor Sen.

Przed premierą był dość spory szum medialny na temat tej powieści. Newsy zapewniały, że po serii ciekawych, ale mało strasznych pozycji (Pod kopułą, Dallas '63, Joyland i kilka innych) nastąpi, można powiedzieć, Wielki Powrót Króla. Doktor Sen miał być straszny, epicki, krwawy i wciągający. Miał być powrotem do formy autora z najlepszych lat.

Z jednej strony martwiłem się, że to tylko takie przechwałki speców od marketingu, z drugiej miałem nadzieję, że King zalśni jeszcze raz.

I zalśnił. Doktor Sen miażdży. W porównaniu z ostatnimi powieściami Kinga jest o kilka poziomów wyżej. Straszne, epickie, wciągające bez reszty. 10/10 ode mnie.

Myślę, że w przyszłości Doktor Sen będzie wymieniany jednym tchem jako najlepsza powieść Kinga obok Lśnienia, To, Miasteczka Salem i Bastionu. Bo był super! Big Grin Warto poczytać, zachęcam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez Konto usunięte - 12-09-2011, 11:33
RE: Jakie ostatnio kupiliście lub czytaliście książki? - przez Hanzo - 09-11-2013, 17:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości