Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#44
<Zieeeeeew>Długo nie brałem udziału w tejże dyskusji, długo. I w zasadzie, nadal nie mam na to ochoty. Ta dyskusja, pardon, nie ma w ogóle sensu, ani trochę, ni w tę, ni w tamtą stronę go nie znajdziecie. Wszystko bowiem szlag trafia, kiedy którykolwiek z dyskutantów, dam chwalebny przykład Mike'a w tym przypadku, powie "bo tak jest", "musisz uwierzyć", bla bla bla, banialuki i jeszcze trochę bezsensu.

Żubr - twierdzenie jakoby wszystkie religie miały to samo źródło, a więc Boga jedynego chrześcijańskiego (niech mu się dobrze powodzi gdziekolwiek jest, w którejkolwiek jest religii, może nawet jest jednym z setek bogów hinduizmu? może...), było już pomysłem dziecinnej wiary oświeceniowych w religię naturalną. Mówię dziecinnej, bo takie myśli są doprawdy dziecinne, nie mające ani potwierdzenia w antropologii, ani tym bardziej w świętych księgach, którymi szczyci się większość religii świata (może Latający potwór spaghetii, albo niewidzialny czajniczek Russella również są hipostazami Boga Ojca Pana Jezuza?) Natomiast to, że Jan Paweł II dążył do pojednania wszystkich religii, wcale nie było podszyte wiarą w ich jedność, a raczej duchem ekumenizmu i innymi bredniami o tolerancji religijnej. Dalej: wiele razy mówisz, że sprawa z Bogiem jest prosta. Naiwność nie zna ludzkich granic. Interesujące, że średniowieczni teologowie pisali traktaty, nowożytni racjonaliści pisali opasłe księgi na temat Boga i żaden z nich, tokiem historii filozofii, nie doszedł do sedna. I ty chcesz wyjaśnić wszystko za pomocą kilku cytatów z Wielkiej Prawdomównej i Uniwersalnej Biblii?

I już mi się nie chce pisać...tra la la, piszcie dalej, wykłócajcie się (nie nie - prowadźcie rzeczową dyskusję), szafujcie Prawdą, Objawieniem, "Wiem lepiej", "Uwierz", "Nie wierz", "Śmierć", "Życie", "Predestynacja" ha ha, i kotki dwa. Może żądzą nami koty? Myślę, że to one stworzyły świat, w 2 dni! Tak mówi pradawna piosenka o nich. Wlazł kotem na płotek...banał czasami jest dobrym lekarstwem na brak sensu. <zieeew>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez Diogenes - 08-06-2011, 12:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości