Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
Cytat:Zresztą wydaje mi się, że ta "chęć poznania" została w nas niejako zaszczepiona.

Tu się zgadzamy. Dla mnie jest bardziej logiczne i do przyjęcia, że zostaliśmy niejako ,,zakodowani'', z myślą o nieodpartej chęci poznawania i szukania odpowiedzi na wiele pytań.


Cytat:Irytuje mnie tylko, gdy ktoś udaje racjonalistę zamiast zwyczajnie przyznać: "Wierzę w Jezusa.

Jestem Swiadkiem Jehowy i nie udaję racjonalistySmile Zgadzam się z twierdzeniem że Jezus przed zesłaniem na ziemię stwarzał Wszechświat, tylko przy pomocy swojego Ojca.


Cytat:Fakt, trochę się oburzam, bo studiowałem na uczelni katolickiej i przyznam, że dwa lata wtłaczania mi do łba, że jedynie Platon, Arystoteles i Tomasz z Akwinu "wielkimi filozofami byli" niejako wyczuliło mnie na pewne rzeczy. Czasami wręcz nie mogę słuchać o klasycznej filozofii i religii, bo zwyczajnie się wściekam. Myślałem, że obce środowisko otworzy mi umysł, da mi wielostronną perspektywę, ale jest niestety inaczej.

Masz za sobą pewne doświadczenie. Nie sądzę że nauki Jezusa mają coś wspólnego z filozofią Platona, Arystotelesa czy Tomasza z Akwinu. Uczeń Jezusa ap.Paweł, również nie powoływał się na greckich ,,mędrców'', tylko i wyłącznie brał pod uwagę Pisma Hebrajskie.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 02-01-2016, 12:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości