Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
Cytat: Ty natomiast udajesz, że wiesz, stawiając siebie tym samym w pozycji człowieka, który jako jedyny wie nie tylko, że była pierwsza przyczyna, ale więcej: tą pierwszą przyczyną był chrześcijański Bóg. Bardzo to naiwne i nieodpowiedzialne. Nie masz nawet na tyle uczciwości, by przyznać, że to kwestia wiary, wyboru światopoglądowego.

Miliony ludzi myśli podobnie jak ja, nie uważam zatem że stawiam się jako JEDYNY w pozycji kogoś który uznaje Boga za przyczynę wszystkiego.
Nie sądzę że zasada Przyczyna-Skutek jest naiwna, przeciwnie, jest racjonalna i zgodna z faktami. Zauważ że moim zamiarem nie jest,,wtłaczanie'' Tobie swojego światopoglądu, wymieniamy się argumentami i zadajemy pytania,chyba o to w dyskusji chodzi.

Cytat: Nie masz nawet na tyle uczciwości, by przyznać, że to kwestia wiary, wyboru światopoglądowego. Miast tego starasz się zasłaniać racjonalizmem, cytując w międzyczasie fragmenty jednej z ksiąg uznanych za objawione, by poprzez ów racjonalizm.

Dlaczego zarzucasz mi nieuczciwość? Ja nie mam pretensji o to że wyznajesz inny światopogląd, albo że używasz wypowiedzi Arystotelesa w swojej argumentacji. To Twoja osobista sprawa.


Cytat:Bóg i jego własność? A kimże jest ten Twój Bóg? Przedsiębiorcą? Kapitalistą? Co jeszcze napiszesz? Że trzeba spełniać określone rytuały i podporządkować się stwórcy, bo w przeciwnym razie czeka nas wieczna kara? To nie Bóg. To dyktatura. Jak w Korei.

Nie musisz się nikomu podporządkowywać, to Twoja sprawa. Przecież nie zmuszam cię do niczego, skąd takie oburzenie?Shy

Cytat:CO Z WIRUSAMI, CO Z TRZĘSIENIAMI ZIEMI, CO Z 99% GATUNKAMI, KTÓRE WYMARŁY BEZ JAKIEJKOLWIEK INGERENCJI CZŁOWIEKA? CO Z FAKTEM, ŻE GDYBY CZŁOWIEK NIE BYŁ CHCIWY (GDYBY NIE BYŁO REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ), TO WCIĄŻ ŻYLIBYŚMY ŚREDNIO 39 LAT?

Sugerujesz że przyroda sama siebie zatruwa i wyniszcza?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zanieczysz...Brodowiska




Cytat:JAKI BYT STWORZYŁBY CZŁOWIEKOWI TAKI WROGI ŚWIAT?

Czy bardziej obawiasz się zagrożenia ze strony ptaków, zwierząt, ryb ,owadów czy człowieka?

Nie planeta jest problemem tylko człowiek, który nie zważając na żadne ograniczenia i normy dąży do samolubnych celów kosztem dewastacji ziemi i wykorzystywania ludzi. Dla niego życie drugiej osoby nie ma wartości, swoje często chore zachcianki i nienasyconą miłość do mamony, stawia ponad wszystko w swojej hierarchii.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 02-01-2016, 10:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości