Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
Cytat:Filozof ten stwierdził, że musi istnieć pierwsza przyczyna wszystkiego,(...)

Jak tą przyczynę zdefiniował Arystoteles? Coś czy ktoś?

Cytat: Wszechświat może nie być taki prosty, jak nam się wydaje. To, że każdy dom ma swojego budowniczego to swoista antropomorfizacja.

Czy zaprzeczysz że każdy dom ktoś wybudował?



Cytat:Nietzschemu chodziło mniej więcej o to, że jesteśmy cholernie pyszni jako gatunek ludzki. Wydaje nam się, że cały Wszechświat został stworzony wyłącznie z myślą o nas, że wszelkie "prawa natury" zostały stworzone wyłącznie z myślą o nas, ale tak być nie musi.

Ludzie rzeczywiście są zadufani w sobie, zgadzam się . Wszystkie mechanizmy działające na ziemi i w kosmosie wskazują , na celowe jej przygotowanie jako mieszkania dla człowieka. Nam się nie wydaje, tak rzeczywiście jest. Weźmy pod uwagę dom. 1-instalacja elektryczna 2-gniazdka w ścianach 3-instalacja kanalizacyjna 4- instalacja wodno-grzewcza. Czy to wszystko jest dziełem przypadku? Czy raczej projektuje się z myślą, że zamieszka w nim człowiek?

Cytat:Mnie z tym "rozumnym kierownictwem" chodziło między innymi o to, że teraz, jako obywatel nowoczesnego świata, może mi się wydawać, że przyroda jest dziełem kochającego stwórcy, zwłaszcza gdy wyjdę sobie do lasu na krótki spacer, w przerwie od sycenia się wynalazkami nowoczesnej techniki, które polepszają moją sytuację życiową.

Technika ma plusy i minusy

Cytat:Gdybym jednak poszedł zamieszkać do lasu, musiałbym sobie radzić z dzikimi zwierzętami, które chciałyby mnie zaatakować, z pasożytami, z bakteriami, z podłą pogodą itd.

Ale bez tej przyrody, niewielkie miałbyś szanse na utrzymanie się przy życiuShy
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 01-01-2016, 14:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości