Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#85
Cytat:Boga nie ma, a jedynym Twoim argumenetem jest wiara. Jak zaczniesz myśleć, staniesz się ateistą.

Zależy jak kto definiuje pojęcie wiary. Nie jestem naiwnym człowiekiem który kieruje się tylko emocjami.

Słowo „wiara” jest tłumaczeniem greckiego terminu pístis, który przede wszystkim kryje w sobie myśl o zaufaniu, pewności i głębokim przekonaniu. Moja wiara opiera się na racjonalnych wnioskach.

W liście do Hebrajczyków /11,1/ jest definicja wiary

Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych

Mówimy o rzeczach realnych, choć nie widzianych. Myśli, uczucia, grawitacja, ziemskie przyciąganie, oddziaływanie elektromagnetyczne, czarne dziury w kosmosie, nie widzimy tych zjawisk, nie oznacza to że nie istnieją.

Gdybym w odludnym miejscu napotkał solidnie zbudowany i dobrze zaopatrzony dom (skutek), oczywiście uznałbym , że ktoś (przyczyna) musiał o to wszystko zadbać. Skoro więc w przyrodzie dostrzegamy tyle dowodów zaprojektowania i mamy tyle pożywienia w ziemskiej spiżarni (skutek), to czyż logika nie podpowiada, że stoi za tym jakiś Sprawca (przyczyna)? Sama Biblia mówi: ‚Każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg’” (Hebrajczyków 3:4). Niezależnie od tego, jak rozsądna byłaby moja argumentacja, i tak nie zdołam przekonać każdego człowieka
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 25-12-2015, 22:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości