Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#81
(24-12-2015, 15:12)sithisdagoth napisał(a): Oczywiście, że zjawiska takie jak świadomość, sumienie i moralność powstały w wyniku ewolucji.
Jest to cecha, która pozwala budować złożone struktury społeczne, a co za tym idzie zwiększa szanse na przetrwanie gatunku.

Choć niewykluczone jest, że świadomość to tylko produkt uboczny zwiększenia możliwości intelektualnych mózgu.

Jak to sobie wyobrażasz że świadomość /jest abstrakcją/ sumienie / to nie cecha/ czy moralność mogła z niczego się ukształtować. Jakoś to logicznie uzasadnij. Czy myśli / jest to abstrakcja/ też powstały w wyniku ewolucji?

Cytat:Próbowanie wmówić innym, że Bóg bezwzględnie istnieje i tak jest na sto procent,

Nie chodzi o to żeby wmówić, należy podać oczywiste dowody a następnie na ich podstawie wyciągać racjonalne wnioski.

Cytat:Zresztą sam Jezus powiedział byśmy byli albo zimni, albo gorący. Taka wiara "letnia" ledwie mało co jest warta.

Prawda, dlatego wiarę stale trzeba umacniać

Cytat:Wiara nie ma nic wspólnego z myśleniem.

Jeżeli mnie zapytasz dlaczego jestem pewny że Bóg istnieje , użyję umysłu /myśleć zacznę/ żeby przedstawić stosowne argumenty.

Wiara to nie emocje, lecz racjonalne analizowanie dostępnych dowodów na poparcie istnienia Boga

Cytat:Próbowanie wmówić innym, że Bóg bezwzględnie istnieje i tak jest na sto procent,

Nie chodzi o to żeby wmówić, należy podać oczywiste dowody a następnie na ich podstawie wyciągać racjonalne wnioski.

Cytat:Zresztą sam Jezus powiedział byśmy byli albo zimni, albo gorący. Taka wiara "letnia" ledwie mało co jest warta.

Prawda, dlatego wiarę stale trzeba umacniać

Cytat:Wiara nie ma nic wspólnego z myśleniem.

Jeżeli mnie zapytasz dlaczego jestem pewny że Bóg istnieje , użyję umysłu /myśleć zacznę/ żeby przedstawić stosowne argumenty.

Wiara to nie emocje, lecz racjonalne analizowanie dostępnych dowodów na poparcie istnienia Boga
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 24-12-2015, 20:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości