Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... .
#59
(24-12-2015, 12:59)gorzkiblotnica napisał(a): Sith. można stworzyć równoważną konstrukcję logiczną:

Nie wierzę, że Bóg istnieje = Wierzę, że Bóg nie istnieje.

Każdy, kto spotkał się z algebrą logiki Boole'a Ci to powie. Uprawnione jest więc takiej konstrukcji logicznej w dyskusji. Możemy napisać więc zamiennie, że: "Ateista nie wierzy w istnienie Boga" lub "Ateista wierzy w nieistnienie Boga". Stąd możemy wywieść logiczny wniosek, że Ateizm jest też wiarą. Smile. Czyli nie ma na tym świecie ludzi niewierzących.

Natomiast Skrobi, uważam, że druga część Twojej wypowiedzi jest już pewnym nadużyciem. Ponieważ nie jest wcale powiedzianym, że Ateista znajdzie sobie inny przedmiot kultu (choćby nieświadomego). Może bowiem prowadzić bardzo zrównoważone życie.


Religijność bowiem jest pomocą do dobrego życia. Nie jest jednak powiedziane, że warunkiem koniecznym i tożsamym.
Napisałem że dla niego bożkiem może być przedmiot, człowiek lub żądze cielesne,,,

(24-12-2015, 13:11)sithisdagoth napisał(a): Nie wierzę, że Bóg istnieje = Wierzę, że Bóg nie istnieje.

- Nie stawiałbym znaku "=" pomiędzy tymi dwoma zdaniami.

Ateizm oparty opartą na logice i rachunku prawdopodobieństwa formą agnostycyzmu.

Ja sam (jak i zapewne większość ateistów) nie odrzucam całkowicie możliwości istnienia Boga, jako że nie da się udowodnić nieistnienia czegokolwiek, w tym jednorożców i świętego mikołaja (co za tym idzie "wierzę, że bóg nie istnieje" jest tu twierdzeniem nieadekwatnym) po prostu nie mam żadnych przesłanek by twierdzić, że istnieje.

Nie ma żadnych przesłanek twierdzenie, że z niczego może powstać coś i ktośSmile Ale to osobny temat
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozprawka na temat Ateizmu i nie tylko... . - przez skrobipiórek - 24-12-2015, 13:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości