Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamiątka z Mgieł
#2
Mówi się, że świat snów rządzi się swoimi prawami <Mówi się, że w świecie snów są inne prawa>
Nieszczęśliwie zdarzyć się może <Może się nieszczęśliwie zdarzyć>
Dłuższą chwilę walczył z wlasnymi nogami <własnymi>
Były. Tyle był w stanie o nich powiedzieć. Nie były ani duże ani małe. <Były. Tyle mógł tylko o nich powiedzieć, ani duże czy też małe>
- Zgubiłeś się, Fryderyku?- poczuł słowa. <- Zgubiłeś się, Fryderyku?- usłyszał w swojej głowie>
Jeśli dopisze ci szczęście, to uda ci się jakoś wrócić. <Jeśli dopisze ci szczęście, to być może będziesz mógł jeszcze wrócić>[b]
Powiedz mi kim jesteś... Pokaż mi się... [b]<Powiedz mi kim jesteś, pokaż się.../ Powiedz mi kim jesteś... Pokaż się...>

Jeśli będziesz tak krzyczał to twoje błaganie o litość stanie się bez sensu. <Jeśli będziesz tak krzyczał, to twoje błaganie o litość stanie się bez sensu.>
To znaczy Ty jesteś? <To znaczy... Ty jesteś?/ To znaczy, Ty jesteś?>
- Gdybym nie istniał to ta pogawędka <- Gdybym nie istniał, to ta pogawędka byłaby>
Skoro to od Ciebie zależy to dlaczego mówisz o losie <Skoro to od Ciebie zależy, to dlaczego mówisz o losie>
nawet Fryderyk wyczuł tę przerwę na zastanowienie mimo że jego umysł <nawet Fryderyk wyczuł tę przerwę na zastanowienie, mimo, że jego umysł>
Niektórzy tak na mnie mówią. Los, Szczęście.. Czasem mówią nawet gorzej. < Niektórzy tak na mnie mówią. Los, Szczęście.. Czasem mam gorsze imiona.>
Gdyby pod nogami Fryderyka był jakiś grunt to właśnie <Gdyby pod nogami Fryderyka był jakiś grunt, to właśnie>
będzie sam mógł sobie wybrać dar ode mnie. < sam będzie mógł wybrać dar którym go natchnę>
Później albo cie będę musiał stąd wyrzucić albo przedłużę ci czas <Później albo będę cię musiał stąd wyrzucić albo przedłużyć twój czas tutaj/w tym miejscu>
Jednak każda przygoda zostawia na ludziach też swój ślad. Czasem ślad ten potrafi wyznaczyć szlak całego życia. <Jednak każda przygoda zostawia na ludziach również swój ślad, który czasem potrafi wyznaczyć szlak całego życia.>

Mam nadzieję, że nie zniechęciłem cię takim szczegółowym komentarzem. To by było tyle, jeśli chodzi o stylistykę itp. Co do samej treści, to pomysł dość oryginalny. Nigdy nie patrzyłem na to z tej strony. Ludzie sami wybierają dla siebie dar... Och, jak bardzo bym chciał, aby było to prawdą.
Skąd mógłbym przypuszczać, że w ciele człowieka są aż takie urwiska?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pamiątka z Mgieł - przez Eliash - 15-01-2011, 00:59
RE: Pamiątka z Mgieł - przez chaos - 15-01-2011, 23:16
RE: Pamiątka z Mgieł - przez Lilith - 15-01-2011, 23:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości