Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bo w Boga ludzie wierzą i styka
#7
Najwięcej zysku przynoszą miejsca rzekomych (czy tam nie, jak kto woli) miejsc objawień i kultu. Tam pamiątki lecą we wszystkich wariantach. A takich miejsc jest zawsze kilka w każdym kraju. Jakie to ekonomiczne, czyż nie? Nie trzeba jechać za granicę, żeby sobie walnąć wizerunek jakiegoś świętego, bo mamy swoich, i ci też się świetnie sprzedają. Te jak się nazywa ta miejscowość, gdzie się Papież urodził, Pabianice czy coś, co nie? Tam to musi odchodzić handel portretami Jana Pawła II. Dzienny utarg i na emeryturkę na Majorce ;p
Generalnie system rozprzestrzeniania symboliki w obrębie wiary mnie śmieszy. Ja mam chyba gdzieś w domu moich rodziców jakieś przedmioty, do których mogę mieć sentyment. Coś jak zegarek na osiemnastkę, czy tego typu sprawy. Ale w życiu nie oddałbym przedmiotowi jakiegokolwiek odniesienia do dodawania siły, mocy czy czego-tam-jeszcze. Dlatego uważam, że wszelkiego typu rozrost handlu wspomnianego przez Ciebie w tym felietoniku, bazuje na ludziach słabych.
Zamiast wyprodukować setki tysięcy jakichś bezsensownych krzyży niech lepiej poświęcą tą kwotę na szpitale dla dzieci nieuleczalnie chorych. Zdrowi kupują te pierdoły, a takie dzieci nie mają nawet wyboru. To tak dla perspektywy w tym temacie.
Ciekawy temat zarzuciłeś, Ci muszę powiedzieć :-)
Namaste, El Tigre
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Bo w Boga ludzie wierzą i styka - przez Diogenes - 01-12-2010, 22:06
RE: Bo w Boga ludzie wierzą i styka - przez Borek - 02-12-2010, 18:43
RE: Bo w Boga ludzie wierzą i styka - przez Borek - 02-12-2010, 22:30
RE: Bo w Boga ludzie wierzą i styka - przez Pasiasty - 04-12-2010, 09:24
RE: Bo w Boga ludzie wierzą i styka - przez Borek - 04-12-2010, 10:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości