Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piąty żywioł- Prolog
#4
Witaj.

Oceniając Twoją pracę nie mogę pozbyć się myśli: "Ale o co chodzi?" Do czego to jest? Czy napisałeś/łaś ten mały fragment dla poćwiczenia pisarstwa, czy ma to być część czegoś większego? Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o fabułę, trudno mi cokolwiek o niej powiedzieć. Bo cóż można powiedzieć o wypowiedzi bohatera/bohaterki, który mówi o tym, że Ziemianie zesłali na siebie nieuchronną zagładę? Ani w tym jakiejś błyskotliwości, ani czegoś co by wciągnęło czytelnika (bo i jak skoro to raptem pół strony?).
Tekst jest niejasny, bo nie wiemy nic o głównym bohaterze/rce, o jego/jej motywach, o tym w jakim orientacyjnie czasie ziemskim się rozgrywa ... akcja? Nieeeeeee, akcji tu nie ma. A być powinna, chociaż odrobinę.

Polecam Ci przeredagować ten tekst i włączyć go w poczet czegoś większego, jakiejś większej części. Wtedy będzie można ocenić głębiej niż po samym wierzchu, jak to teraz czynię. Niżej wypiszę Ci to, co rzuciło mi się w oczy.

"i właśnie historia ziemi" --- Ziemi

"karaibski" --- ten przymiotnik został utworzony z nazwy własnej - Karaiby. Dlaczego zatem używa go istota spoza Ziemi, która nie jest człowiekiem, choć chce walczyć w jego imieniu? O jego przyszłość? Zdecydowanie nie pasuje mi tutaj to określenie. Zamieniłbym je na błękit lub lazur - choć ten drugi daje mi bardzo intensywne skojarzenie z Lazurowym Wybrzeżem, co jest równie niedobre co "karaibski"

"mistycznego Piątego żywiołu" --- Żywiołu

To tyle. Spróbuj napisać coś dłuższego, dajmy na to ok 2-3 stron. Tak na początek. Napisz kilka tekstów tej długości, umieść je na forum i pozwól ocenić nam Twoje postępy. Wtedy damy Ci dalsze wskazówki. Oczywiście czytaj też "Kącik Literata", znajdziesz tam masę porad "jak co gdzie" jeśli chodzi o warsztat.

Pozdrawiam
Danek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Piąty żywioł- Prolog - przez chaos - 14-09-2010, 21:48
RE: Piąty żywioł - przez Gwidon Hefid - 14-09-2010, 22:34
RE: Piąty żywioł - przez Sol_Angelica - 15-09-2010, 16:08
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez Danek - 04-10-2010, 20:44
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez surfaceofthesun - 04-10-2010, 23:44
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez Lara - 16-10-2010, 14:32
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez marcinos83 - 21-10-2010, 18:16
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez Lilith - 28-12-2010, 20:38
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez SiostryKrwi - 13-01-2011, 22:50
RE: Piąty żywioł- Prolog - przez Chrisiok - 14-01-2011, 08:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości