Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdmuchiwacz
#3
Dziękuję bardzo za opinię, kubutek28!

Cytat:Sądzę, że lepiej dla Twojego tekstu byłoby, gdybyś rozpoczął narrację pozwalającą "łudzić się (brzydkie słowo, ale pasuje[Obrazek: wink.gif])", że to wycinek z prawdziwego "Małego Księcia".


Jednak wolę nie wywoływać takich złudzeń, jestem uczciwy. Smile

Cytat:Lepiej, sądzę, brzmiałoby to albo tak: "- Co robisz? (...) - A wiesz, szukam takich gumowych słoni(...)",

albo tak: "- Czego szukasz? (...) - A wiesz, takich gumowych słoni(...)"

Zgadzam się, ale poprawiać nie będę, bo to nieistotne.

Cytat:Ten komentarz narratora, moim zdaniem, psuje trochę ładny klimat tekstu, zwłaszcza słowo "kardiologiczne".

Celowo wprowadziłem element stylu naukowego, żeby brzmiało zabawniej.

Cytat:I, jak rozumiem, ta wypowiedź Rozdmuchiwacza to taki prztyczek w nos, bo przecież w innym miejscu "serce" i to co się nim widzi, czuje - jest, mówiąc ogólnie, "dobre", a tutaj jest to po prostu pewna próba dziwnego wytłumaczenia się?

No, a na ten temat można byłoby długo filozofować... Być może, ten fragment właśnie wyjaśnia, że "serce" bywa też "złe"; albo po prostu niezrozumiałe dla kogoś innego...

Cytat:Np. możemy na co dzień zobaczyć pijaka, gdzieś tam coś wiemy o królach i zapalaczach pochodni, a tu masz osobę na siłę stwarzającą problemy, ale konkretnej osoby w sensie dosłownym raczej nie uświadczysz...

A ja często mam wrażenie, że ludzie rozdmuchują problemy z drobiazgów. Albo z tego, co ja uważam za drobiazgi... I właśnie o tym jest ta bajka.

Cytat:Mam tylko pewne wątpliwości co do samej tej gumy... W pewnym momencie przychodzą dziwne skojarzenia.

Te skojarzenia są zamierzone; żeby zabawniej brzmiało. I zupełnie nie trzeba zastępować "balonikiem". Smile


Cytat:planet(oid?)


W oryginale chyba pisze się z reguły o "planetach", ale nie mogłem się powstrzymać od bardziej precyzyjnego użycia terminów. W rzeczywistości opisywane tam ciała niebieskie mogą być tylko planetoidami (albo, w najlepszym przypadku, planetami karłowatymi, których nazywanie planetami bez przymiotnika jest niepoprawne). Co prawda, to jest bajka i tam jest dużo takiego, czego być w ogóle nie może, ale nie będziemy uważać świat tej bajki za aż tak bardzo bajeczny, by w nim aż tak drastycznie przekształcano strukturę Układu Słonecznego. Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 30-11-2018, 22:42
RE: Rozdmuchiwacz - przez kubutek28 - 06-12-2018, 22:46
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 07-12-2018, 23:11
RE: Rozdmuchiwacz - przez Gunnar - 27-02-2019, 19:27
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 01-03-2019, 12:34
RE: Rozdmuchiwacz - przez Miranda Calle - 10-03-2019, 11:28
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 10-03-2019, 20:41
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 27-11-2020, 22:17
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 28-11-2020, 19:54
RE: Rozdmuchiwacz - przez maciekbuk - 12-01-2021, 10:32
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 12-01-2021, 12:58
RE: Rozdmuchiwacz - przez maciekbuk - 12-01-2021, 16:47
RE: Rozdmuchiwacz - przez D.M. - 12-01-2021, 17:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości