Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(nie)Propagowanie polskiego heroizmu
#15
Po raz kolejny Del wykazuje się rzadko spotykaną (i często niedocenianą) chęcią merytorycznej dyskusji. Nie ułatwiajmy mu zadania, bo chłopak wyjdzie z wprawy.

(22-01-2016, 23:19)mirek13 napisał(a): Niezależnie od historycznych dywagacji, za to słowo i pogardliwy stosunek do tych małoletnich "Harcerzyn" wyrwałbym ci jaja i kazał je zjeść. (...) W następnej kolejności konsumentem własnych jaj uczyniłbym twojego nauczyciela historii.
Del, Twoje jaja spisujemy na straty, ale może spróbuj ostrzec Swojego nauczyciela historii Smile

No dobrze, teraz trochę na poważnie. W słowie 'harcerzyna' nie doparzyłem się pogardy, raczej współczucie. Jeżeli Autor wypowiedzi miał inne intencje, moja uwaga jest bezzasadna. Jeżeli myślał podobnie... Znaczy, należy więcej pisać, nie żałować dodatkowego zdania. Wiele nie trzeba, aby kontekst wypowiedzi stał się jasny.

Martwi mnie natomiast mechanizm, który kieruje powszechną oceną Powstania. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że wszystko jest szare. Nie są w stanie wartościować w kategoriach czarno-białych. Wielka szkoda.

Generał Pełczyński miał niewątpliwie rację twierdząc, że jeżeli Rosjanie nie wkroczą w trakcie powstania, to Niemcy nas wyrżną. Za powstańczą hekatombę można obarczać odpowiedzialnością Generalicję AK. Ja proponuję rozumowanie prostsze. Rosjanie stali w koalicji, której celem było jak najszybsze pokonanie Niemców. Czy ruszenie frontu wschodniego przez Wisłę w Sierpniu 1944 było niemożliwe? Czy nie jest prawdą, że wojna zakończyłaby się wcześniej, że liczba rosyjskich grobów na terytorium Polski byłaby mniejsza. Czy nie jest prawdą, że ciskając gromy na asertywność Komorowskiego czy prowokatora Okulickiego, milcząco usprawiedliwiamy tego, kto faktycznie ponosi odpowiedzialność za śmierć setek tysięcy ludzi?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
(nie)Propagowanie polskiego heroizmu - przez Delside - 21-01-2016, 16:52
RE: (nie)Propagowanie polskiego heroizmu - przez szczepantrzeszcz - 23-01-2016, 13:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości