Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(nie)Propagowanie polskiego heroizmu
#8
(22-01-2016, 14:35)Delside napisał(a): Tylko czemu zatem pamięta się o tych tragicznych wydarzeniach i dodatkowo się je propaguje? Rozumiem upamiętnić te 200 tysięcy zabitych przez brawurę, ale po co propagować postawę walczącego harcerzynę czy żołnierza AK, który jest sprawcą tego?
Wizna, wiesz coś o niej? Ja nie wiedziałem, dopóki nie usłyszałem piosenki ZAGRANICZNEGO ZESPOŁU!

Tak, "wiem coś o niej" i nie po usłyszenu piosenki.
Za to nadal nie rozumiem, dlaczego jedno ma wykluczać drugie. "Tragicznych wydarzeń" nie propaguje się, a pielęgnuje pamięć o nich. W tym kontekście, co byś nie myślał o powstaniu, używanie słów typu "walcząca harcerzyna" jest mocno nie na miejscu (szczerze mówiąc wrodzone uładzenie nie pozwala mi napisać dosadniej). Ocena powstania nie jest tak jednoznaczna, jakby mogło wynikać z Twoich słów. Nie jestem historykiem i nie czuję się na siłach do argumentowania w tej sprawie, ale na przestrzeni czasu czytałam parę pozycji - diametralnie różniących się w podejściu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
(nie)Propagowanie polskiego heroizmu - przez Delside - 21-01-2016, 16:52
RE: (nie)Propagowanie polskiego heroizmu - przez Tjereszkowa - 22-01-2016, 15:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości