Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Skrobipiórku:

No bo jak Ci już pisałem Boże Narodzenie nie jest jako dzień umocowane Biblijnie. Faktem Biblijnym jest jedynie, że Jezus się zwyczajnie urodził (a nie objawił w jakiś egzotyczny sposób). Dlatego też część kościołów protestanckich, je odrzuca. Zresztą w tradycji KK, jak wiesz rok liturgiczny odzwierciedla swoimi świętami nowotestamentowe dzieje zbawienia. Tradycja tych świąt miała niepiśmiennych zazwyczaj ludzi wprowadzić w tajniki owych Biblijnych wydarzeń.
Jeśli zapytasz mnie, czy nie zastanawiam się, że może lepszą drogą było uczyć te rzesze czytać i rozumieć Biblii, niż tworzyć dla nich namiastkę ze świąt, litanii i obrazków malowanych na ścianach kościołów, to a i owszem czasem się zastanawiam.
Tyle, że, jak już pisałem kiedyś, przyjmuję KK takim jaki jest z jego pogmatwaną historią, a czasem i błędami z niej wynikłymi.

Czarownico:

Zasadniczo z pewną dozą wiedzy psychologicznej dość łatwo wyczuwam próby manipulacji. Spotykam się z nimi w sklepach, czy reklamach. Mogę jednak stwierdzić, że SJ odznaczają się mocnym kręgosłupem moralnym. KK w zasadzie nie wyklucza ze zgromadzenia wiernych. Czasem nie spełnia się warunków przyjęcia sakramentów, ale wykluczenie z Kościoła (ekskomunika) od dawna nie jest orzekana. Ze zboru SJ bardzo łatwo jest "wylecieć", choćby za niemoralne prowadzenie się, czy uleganie nałogom (nie mylę się chyba Skrobipiórku?)
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez gorzkiblotnica - 06-12-2015, 23:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości