Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Niepokoją mnie tylko relacje ludzi pokrzywdzonych przez tego rodzaju "nieszkodliwe" grupy.

Nie wszyscy wykluczeni publicznie użalają się nad sobą w jaki sposób zostali potraktowani.Są osoby które uznają że słusznie zostały skarcone.

Pewna kobieta będąca SJ, która została usunięta ze zboru, a później do niego powróciła, napisała: „Niezmiernie się cieszę, iż Bóg tak miłuje swój lud, że czuwa nad utrzymaniem swej organizacji w stanie czystym. Co dla postronnych może się wydawać bezwzględne, nie tylko jest konieczne, ale świadczy o miłości”.

Richard był wykluczony prawie dwa lata, po czym okazał skruchę, porzucił postępowanie uwłaczające Bogu i mógł powrócić do zboru chrześcijańskiego. Wspominając to doświadczenie, mówi: „Zdaję sobie sprawę, że musiałem zostać wykluczony i że w pełni zasłużyłem na tę karę. Była naprawdę niezbędna i pomogła mi uświadomić sobie powagę mojego grzechu oraz konieczność szukania przebaczenia u Jehowy”.



Więźniowie często mówią, że siedzą za niewinność. Z reguły nie jest to prawdą . Podobnie jest z osobami, które publicznie użalają się nad sobą że niesłusznie zostali wykluczeni z Organizacji SJ i przez to skrzywdzeni . Dlaczego taka osoba zazwyczaj nie podaje przyczyny za co została usunięta? Najczęściej krytykuje albo oczernia byłych współwyznawców, w ten sposób odwraca uwagę i stawia siebie w pozytywnym świetle jako niewinną ofiarę. Znam te sprawy od ,,podszewki'', takie relacje w internecie rzekomo ,,pokrzywdzonych'' mnie nie wzruszają.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 06-12-2015, 17:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości