Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Tyle, że ja naprawdę długo stykając się ze SJ nie zauważyłem żadnego z tych działań. Nie było nawet jakichś usilnych prób przekonywania do ich racji. Było za to dużo rzeczowej rozmowy. Moi dwaj (dotąd) uczniowie będący SJ byli naprawdę bardzo obowiązkowi i poważni. Mogłem im zaufać w każdej sprawie. Jak widzisz nikt mi mózgu nie wyprał, nadal jestem Katolikiem.

Albo Ty trafiłeś na mało "agresywnych" przedstawicieli tej grupy, albo oni trafili na twardego zawodnika, który ma dużą wiedzę i nie daje się zagiąć, do tego jest silny psychicznie. Gdy trafiają na podatny grunt, np. osoby z zaburzeniami, depresją, po przejściach, jest im łatwiej manipulować. Oczywiście to też dotyczy kościoła.

Niech sobie każdy wierzy w co chce, naprawdę. Niepokoją mnie tylko relacje ludzi pokrzywdzonych przez tego rodzaju "nieszkodliwe" grupy.

I tak, może powstanie z tego religia wielkością dorównująca chrześcijaństwo, hinduizm, islam czy buddyzm, ale na razie, póki nie są zinstytucjonalizowani, pozostają sektą, według mojego punktu widzenia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez czarownica - 06-12-2015, 11:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości