Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat: To, że ludzie nadużywają tego słowa lub źle je interpretują, nie znaczy, że coś takiego jak sekta nie istnieje.

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, również z tym że istnieją sekty.


Cytat:Świadkowie Jehowy to sekta. Na dowód tego można podać wiele sposobów skutecznej manipulacji, jaką stosują, np. tzw. w psychologii "stopa w drzwiach". Niestety spotkałam się w swoim życiu z tym ruchem i gdyby nie interwencja mojej mamy, nachodziliby mnie pewnie do dziś. Pchali mi się na chama do domu - nastoletniej dziewczynie, której brak było asertywności i rozumu. Tak jak KK mnie obrzydza swoją obłudą, tak SJ się zwyczajnie boję.

Czy w jakiś sposób skrzywdzili Ciebie lub Twoją rodzinę że odczuwasz lęk?
A może boisz się ponieważ Ciebie okradli, pobili, zastraszali, wyłudzali pieniądze , włamali się do domu?

Cytat:Świadkowie Jehowy to sekta.

Jeżeli ktoś ze SJ wkłada buta między drzwi, nie jest to właściwe zachowanie. Trudno to również nazwać argumentem albo dowodem na stosowanie ,,manipulacji'', czy określeniem sekty.


Profesor historii chrześcijaństwa na uniwersytecie w Mediolanie Attilio Agnoletto opisuje Świadków Jehowy jako „poważne, prężnie działające ugrupowanie religijne, opierające się na zasadach biblijnych, pod każdym względem legalne i nie mające w sobie nic niechrześcijańskiego”.
A co powiedzieć o ich „napastliwym prozelityzmie”? „Słowo ‚napastliwy’ jest zupełnie niestosowne” — oświadczył w rozmowie z wysłannikiem Przebudźcie się! profesor Agnoletto. „Użycie go znaczyłoby, że również prozelityzm Jezusa Chrystusa był ‚napastliwy’”.
Dlaczego biskupi są tak bardzo uprzedzeni do Świadków? Profesor Agnoletto uważa, że sprzeciw ten „jest spowodowany liczebnością Świadków Jehowy oraz sukcesami, które obecnie odnoszą we Włoszech”, co jego zdaniem zbiega się z „kryzysem religijności katolickiej”.


Czym jest sekta?

Różni ludzie mają na ten temat różne wyobrażenia. Przyjrzyjmy się dwom najbardziej popularnym i zastanówmy się, dlaczego nie mogą się do nas odnosić.

Zdaniem niektórych sekta to nowy lub odstępczy ruch religijny. Świadkowie Jehowy nie wynaleźli nowej religii. Przeciwnie, jeśli chodzi o sposób wielbienia Boga, trzymamy się wzoru pozostawionego przez pierwszych chrześcijan, których postępowanie i nauki zostały opisane w Biblii (2 Tymoteusza 3:16, 17). Uważamy, że w sprawie oddawania czci Bogu autorytetem powinno być właśnie Pismo Święte.

Zdaniem niektórych sekta to niebezpieczne ugrupowanie, skupione wokół jakiegoś przywódcy. Świadkowie Jehowy nie uznają żadnego człowieka za swojego przywódcę. Trzymamy się raczej reguły ustalonej przez Jezusa: „Jeden jest wasz Wódz, Chrystus” (Mateusza 23:10).

Świadkowie Jehowy w żadnym wypadku nie są niebezpieczną sektą. Praktykujemy religię, która przynosi pożytek zarówno nam samym, jak i innym ludziom. Na przykład nasza działalność kaznodziejska pomaga wielu osobom porzucić szkodliwe nałogi, takie jak uzależnienie od narkotyków czy alkoholu. Poza tym na całym świecie prowadzimy kursy czytania i pisania, z których korzystają tysiące osób. Bierzemy też udział w akcjach niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Dokładamy usilnych starań, żeby zgodnie z zaleceniem Jezusa wywierać na społeczeństwo pozytywny wpływ (Mateusza 5:13-16).


http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jeh...ekt%C4%85/
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 04-12-2015, 17:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości