Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Dokładna data narodzin Jezusa nie jest znana. Nie uda się jej chyba określić. Do ustalenia daty można by się posłużyć żydowskim świętem namiotów. Tyle, że to święto przechodnie (bez stałej daty). By ustalić kiedy przypadało trzeba by znać dokładnie rok. Tu jest niestety pod górkę. Fakty wspominane około narodzenia Chrystusa nie chcą się jakoś zejść w jednym miejscu czasu. Rozbieżność to od kilku, do kilkunastu nawet lat według różnych badaczy. No niestety jedno z głównych świąt Chrześcijańskich ustanowione jest "na oko"

Ze śmiercią i zmartwychwstaniem już trochę łatwiej. Jezus zmarł przed wieczorem w piątek. Wtedy też pogrzebano go pospiesznie, żeby zdążyć przed szabatem, który zaczyna się przecież w piątek o zachodzie słońca i trwa do zachodu słońca w sobotę. Według tego zmartwychwstanie nastąpiło gdzieś nocą z soboty na niedzielę. Czyli są dwie daty. Katolicy obchodzą więc to święto mniej więcej trafnie.

Co zaś do Ciebie: Ta myśl stukała mnie jakiś czas w tył głowy, ale wolałem poczekać i sprawdzić. Myślę, że nie jesteś takim "swobodnym" badaczem Pisma. Jesteś bowiem zdaje się jednym ze Świadków Jehowy. Po pierwsze, od dawna w Twoich wywodach znajduję styl publikacji tego właśnie zgromadzenia (czasem sam je czytuję bo ciekawie piszą). Ostateczny dowód - "Pal Męki". Tylko w przekładzie Biblii tego zgromadzenia występuje. Pozostałe przekłady mają "Krzyż".
Przekłady Biblii z których korzystamy różnią się więc. Może nie drastycznie, ale znacząco. Czyli możemy się również różnić w zdaniach na tematy Biblijne.

Choćby to, że za KK uważam, że Dziesięć Przykazań jest utrzymane w mocy, a Jezus dając swoje, tamte streścił i potwierdził.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez gorzkiblotnica - 02-12-2015, 00:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości