Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Skrobipiórku, czy Ty nie uznajesz kościoła, nie praktykujesz?

Jest wiele kościołów tradycyjnych, wyznań,sekt.
Nie jestem związany z KRK, chociaż byłem w tej tradycji wychowany. W wieku 29 lat postanowiłem opuścić ten
kościół z przyczyn osobistych .

Cytat:Skoro nie tak miał on wyglądać, to dlaczego wciąż tylu ludzi nim tkwi, przymykając oko na to całe zło?

Osobiście uważam że jest kilka przyczyn

1.Silne przywiązanie do tradycji i świąt religijnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie

2.W sensie biblijnym pobożność, inaczej mówiąc bogobojność to przywiązanie do Boga, uwzględnianie we wszystkim Jego punktu widzenia. Chodzi tu więc o coś ważniejszego niż zwykłe manifestowanie religijności, zewnętrznej nabożności. Osoba rzeczywiście pobożna nie myśli głównie o zaspokajaniu własnych potrzeb, lecz o poznawaniu i spełnianiu woli Bożej oraz utrzymywaniu z Nim zażyłej więzi. Wskutek tego jej życie zmienia się na lepsze ponieważ przeobraża swoją osobowość i ufa Bogu

3. Smutne ale prawdziwe, wiele osób przemyka na to oka ponieważ nie jest szczera. Inni twierdzą że księża odpowiedzą za swoje czyny i takie osoby nadal pozostają w danym kościele.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 21-11-2015, 15:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości