Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Porównaj to jak wyglądał świat pięćset lat temu a jak wygląda teraz - znacznie bardziej uporządkowany.
Jeśli weźmiesz pod uwagę co dzieje się na Bliskim Wschodzie, w wielu państwach Afrykańskich, a i nawet po naszej wschodniej granicy, to się tego "uporządkowania" trudno dopatrzyć.

Cytat:Dlaczego więc bóg stworzył nas chciwymi i złymi istotamii?
Błąd. To akurat skutek naszego kumania się z szatanem.
Co do drugiej części wypowiedzi, masz jak najbardziej prawo do takiej oceny. Ja mam na ten temat inną koncepcję i obejmuje ona wieczność.

Cytat:Bóg jest przecież wszechmocny, do cholery, mógłby pstryknąć palcami i wszystko było by ok.
A owszem. Tylko czemu Bóg miałby po nas wiecznie sprzątać? To przecież nasz ludzki bałagan. Sami sobie z nim musimy poradzić. Inaczej na zawsze pozostaniemy "niewychowanymi, samolubnymi bachorami kosmosu". Zresztą, gdyby Bóg po nas sprzątał, byłaby to ingerencja w naszą wolną wolę. I znów podniósł by się krzyk.

Cytat:Bóg, jeśli istnieje, to wcale cię nie kocha, mnie nie kocha, on nas wszystkich nienawidzi.
Tak myśli o swoich rodzicach dzieciak, który dostał szlaban na imprezę. Niesłychanie trudno mu zrozumieć, że to dla jego dobra. Bóg kocha, tyle, że miłością odpowiedzialną.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez gorzkiblotnica - 19-11-2015, 00:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości