Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Miałem na myśli to, że skoro nie miał jak dotąd w interesie naprawiać swojego dzieła to czemu ktokolwiek twierdzi, że nagle zacznie?

Takie twierdzenie jest wynikiem niewiedzy. Otóż po buncie pierwszych ludzi w Edenie Bóg natychmiast przystąpił do ratowania swojego dzieła- rodzaju ludzkiego. Zapewnił o pojawieniu się w przyszłości kogoś, kto zniweczy czyny Diabła i wydźwignie ludzkość z rozpaczliwej sytuacji/ choroby,starość i śmierć/ Cztery tysiące
lat później na arenie dziejów pojawił się zapowiedziany Mesjasz, który stał się światłem i nadzieją dla narodów. Bóg przez niego oznajmił co się wkrótce wydarzy i jak się potoczą losy ludzkości.


Cytat:Może woli patrzeć na nasze cierpienie i cieszyć się nim?

Większości cierpień są winni sami ludzie. Prowadzą wojny, popełniają zbrodnie, niszczą środowisko, w interesach często kierują się chciwością, a nie troską o bliźnich, nieraz trwają w nałogach, chociaż dobrze wiedzą, że są one szkodliwe dla zdrowia. Takim postępowaniem krzywdzą siebie i innych. Czy rozsądne jest zrzucanie na Boga winy za postępowanie człowieka?

Szatan i demony są współodpowiedzialni. Biblia ujawnia, że przyczyną wielu cierpień jest wpływ złych duchów. Bóg wcale nie jest sprawcą cierpień, o które obwinia Go tyle ludzi (Obj. 12:12)


Bóg nie jest bezradny ani obojętny na cierpienia, ma uzasadniony powód że dopuszcza taki stan rzeczy. Nie będę się rozpisywał, jest to inny temat

Cytat:Za nic bym mu też nie dziękował, bo nie prosiłem się o wstęp do tego cyrku.

Za dar życia też byś nie podziękował?
Czy podziękowałbyś za wschody i zachody słońca? Za pory roku, smaczne owoce i warzywa, szum fal morskich, urocze widoki w Tatrach, picie smacznej kawy.
Niewdzięczne dzieci mówią rodzicom: ,,Przecież nie prosiłem się na ten świat''. Jak matka się czuje słysząc z ust własnego dziecka takie słowa?
Cytat:Świat sam w sobie dąrzy do porządku.

Mistrzu Pióra, wnikaj głębiej i patrz szerzej co się wokół Ciebie dzieje. Chyba że jesteś bardzo młody i naiwny.



Cytat:No i drażnią mnie ludzie, którzy uważają się za wyrocznie moralne i twierdzą, że mogą uczyć innych jak żyć bo przeczytali książkę sprzed dwóch tysięcy lat.

Czy rzeczywiście uczę innych jak żyć? Confused
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 17-11-2015, 08:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości