Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
Cytat:Zauważ, że nie wyzywam Cię od głupków, ani nie szydzę, że Twoja wiara jest głupia

Tak jest napisane w księdze psalmów, czy jest zakaz cytowania biblijnych wersetów?
Przecież czasy inkwizycji to przeszłość

Cytat: Nie znoszę, jak ktoś uważa się za lepszego od innych, tym bardziej jeżeli chodzi o wiarę. Więcej skromności i pokory Ci życzę, bo zżera Cię jakiś dziwny fanatyzm jak u Hitlera. Aż zaczynam podejrzewać, że mógłbyś zabić w imię wiary, a z drugiej strony, żal mi Ciebie.

Proszę o zacytowanie choć jednego postu/ zdania/ napisanego przeze mnie, które wskazuje że przejawiam fanatyzm.

Definicja fanatyzmu:

W dziele pt. New Standard Dictionary of the English Language (Nowy wzorcowy słownik języka angielskiego, wyd. Funk i Wagnalls, 1929) określono go jako „przesadną lub szaleńczą gorliwość”. Definicję tę poparto następującym przykładem: „Okrucieństwa, rozwiązłość i fanatyzm podczas wypraw krzyżowych nie miały sobie równych w historii”.
Ciekawe informacje zawiera też Webster’s Third New International Dictionary (Trzeci nowy międzynarodowy słownik Webstera, wyd. 1961), gdzie pod hasłem „fanatyczny” napisano, że przymiotnik ten pochodzi od łacińskiego słowa znaczącego „natchniony przez bóstwo”; w dalszej części objaśnienia czytamy: „1. opętany lub jakby opętany przez demona; szerzej: zwariowany, oszalały, obłąkany; 2. odznaczający się lub wykonywany z nadmierną gorliwością, będący jej wynikiem; przesadny, nierozsądny; zagorzały, zwłaszcza w kwestiach religijnych”.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 14-11-2015, 09:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości