Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#71
Cytat:Skrobipiórku, czy każdy policjant rozumie co czyta? Śmiem wątpić. A porównywanie biblii do kodeksu drogowego jest trochę świetokradztwem. Kodeks traktuje wszystkich ludzi równo. Biblia przedstawia pewne zasady w odniesieniu do konkretnych ludzi, sytuacji, dlatego nie można jej czytać jak podręcznika. Trzeba ją interpretować.

Czy możesz odpowiedzieć na moje pytania? Dlaczego nie chcesz filozofować? Boisz się, że nie zdołasz obronić swoich tez czy po prostu nie potrafisz mówić swoimi słowami? Ja jestem ciekawa Twoich myśli. Podziel się nimi. Dlaczego wszechmogący, kochający Bóg tak niewiele robi? Dlaczego chce żeby ludzkość cierpiała?

Jeżeli każdy będzie interpretował Biblię po swojemu, wówczas będzie miliardy prawd.
Zgodzisz się, że prawda religijna może być tylko jedna.

Odpowiem ci dlaczego cytuję właśnie Biblię, udzielając odpowiedzi na Twoje pytania.
Ponieważ w tej księdze jest zawarta prawda religijna. Zauważ że mówię swoimi słowamiBig Grin
Pan Jezus zawsze powoływał się na Pisma Hebrajskie, kiedy obalał kłamstwa religijne swoich przeciwników. Nadal mówię od siebieBig Grin Bóg ma uzasadnione powody dla których dopuszcza cierpienia, nie oznacza to jednak że nie wtrąci się w sprawy ludzkie. Jak widzisz udało mi się obronić swoimi słowami. Dziękuję za uwagęShy
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 11-11-2015, 21:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości