Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#62
Cytat:A ja się tak zastanawiam, po co Bóg każe w siebie wierzyć? Dlaczego się nie pokaże w oczywisty sposób, nie przez stygmaty, cuda i inne nieempiryczne rzeczy. Po co te wszystkie próby? Skoro kocha każdego człowieka tak samo, skoro stworzył nas niedoskonałymi i ponoć na swoje podobieństwo. To tak jakbym ja mojemu dziecku zasłoniła oczy i kazała przechodzić przez nieskończoną ilość pułapek, które sama zastawiłam. A potem stwierdziłabym, że moje dziecko nie jest godne mojej miłości, bo w którąś z nich wpadło, albo bało się podjąć ryzyko przejścia nad przepaścią z opaską na oczach. Ja postrzegam miłość inaczej - jako uczucie bezinteresowne, bezwarunkowe. Więc chyba jednak Bóg nie stworzył mnie na swe podobieństwo. Bóg daje nam popęd seksualny, a potem każe się powstrzymywać. Czyni nas gejami, a zakazuje gejostwa. Daje nam układ pokarmowy i każe milionom z nas głodować. Dlaczego? Bo nie jest maszynką do spełniania życzeń. A czemu nie, skoro jest wszechmogący i nas kocha? Gdybym ja miała nieograniczone możliwości, zrobiłabym wszystko, żeby moje dziecko było szczęśliwe. I wcale nie znaczy to, że wychodowałabym bachora bez uczuć i zasad.
Dlaczego Bóg nie pokona szatana, skoro jest wszechmogący?
Dlaczego daje nam cierpienie jako jedyną drogę do jego akceptacji i miłości?

Spróbuję odpowiedzieć na powyższe pytania.

Bóg posiada potężną energię dynamiczną, gdyby się ukazał ludzkim oczom skończyłoby się to dla nas tragicznie


Można to porównać do rzucenia się na druty pod wysokim napięciem które budowano między innymi podczas II wojny światowej wokół obozów koncentracyjnych

„Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy? Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu. Dzięki obfitości dynamicznej energii — jako że jest również pełen werwy w swej mocy — ani jednej z nich nie brak./Iz 40,26/

Poza tym gdyby się ukazał, nie musielibyśmy wiary przejawiać.
 gdyż chodzimy dzięki wierze, a nie dzięki widzeniu. /2Kor 5,7/



Cytat: Bóg daje nam popęd seksualny, a potem każe się powstrzymywać. Czyni nas gejami, a zakazuje gejostwa.


W księdze Rodzaju czytamy że Bóg dał nakaz napełniania ziemi ludźmi, byłoby to niemożliwe gdyby zabronił współżyć cieleśnie.

Oczywiście jest to przywilej zarezerwowany dla męża i żony.

Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni [b]i stańcie się liczni oraz napełnijcie[/b] ziemię i opanujcie ją, (...)/ Rodz 1,28/

Małżeństwo niech będzie w poszanowaniu u wszystkich, a łoże małżeńskie — niczym nie skalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg./ Heb 13,4/



Czy Bóg czyni nas gejami?

Homoseksualizm jest czymś nienaturalnym, wypaczeniem tego, jak zostaliśmy stworzeni. Biblia zalicza go do postępków wynikających z „postawy umysłu niegodnej uznania”. Czytamy w niej: „Bóg wydał ich niecnym żądzom zmysłowym, bo i kobiety ich odmieniły naturalny użytek z siebie w przeciwny naturze, podobnie jak też mężczyźni porzucili naturalne używanie kobiety i gwałtownie zapałali żądzą jeden do drugiego, mężczyźni do mężczyzn, dopuszczając się sprośności i otrzymując na sobie samych pełną odpłatę, która im się należała za ich uchybienie” (Rzymian 1:26-32).

Prawo Boże dane starożytnemu Izraelowi orzekało: „Gdy mężczyzna kładzie się z mężczyzną, tak samo jak się kładzie z kobietą, obaj dopuszczają się obrzydliwości” (Kapłańska 20:13).

Wynaturzenie homoseksualizmu wynika z następującego, podstawowego faktu: Gdyby wszyscy bez wyjątku byli homoseksualistami, ród ludzki wymarłby za życia jednego pokolenia.

Zamierzeniem Boga było napełnienie ziemi, w wyniku takiego współżycia nie można wydać na świat potomstwa.
Niestety niektórzy zaspokajają swe niestosowne pragnienia cielesne, gdyż jak zwierzęta nie korzystają z rozumu i lekceważą sprawy duchowe (Judy 7, 10).


Cytat:Daje nam układ pokarmowy i każe milionom z nas głodować. Dlaczego?

Nie wińmy za to Boga, jest to wynikiem nieracjonalnej polityki i zachłanności ludzkiej



Cytat:Dlaczego Bóg nie pokona szatana, skoro jest wszechmogący?
Dlaczego daje nam cierpienie jako jedyną drogę do jego akceptacji i miłości?

W stosownym czasie to uczyni, usunie przyczynę zła /Szatana,demony i niegodziwych ludzi/

A Bóg, który daje pokój, wkrótce zmiażdży Szatana pod waszymi stopami. /Rzym 16,20/

Pokładaj nadzieję w Bogu i trzymaj się jego drogi,
a on cię wywyższy, byś posiadł ziemię.
Zobaczysz, jak niegodziwcy zostaną wytraceni /Ps 37,34/
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 11-11-2015, 17:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości