Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#53
Cytat:Zastanawiające jest - PRZECINEK - że większość ludzi nie potrafi racjonalnie myśleć ani wyciągać wniosków
Po pierwsze, brakuje przecinka.
Po drugie, zdanie nie do końca jest poprawne.
Albo: Zastanawiające jest to, że...
Albo: Zastanawiające jest dla mnie to, że...
Albo jeszcze inaczej - zacząć od pytania: Czy nie wydaje się zastanawiające to, że większość...?

Cytat: Nasuwa się pytanie - PRZECINEK - co konkretnie mam na myśli, otóż - PRZECINEK - postaram się to wyjaśnić.
Brakuje mi "zatem".
Nasuwa się zatem pytanie, co...

Cytat:Moja argumentacja będzie bardzo prosta, nie jestem zwolennikiem zawiłych fraz czy górnolotnej mowy
Brakuje mi "bowiem".
..., nie jestem bowiem zwolennikiem...

Cytat:Chłop ,,oderwany od pługa'' musi zrozumieć - PRZECINEK - o czym mówimy.
Mówimy? Jakie "my"? Kim są ci "my"?
O jakim "chłopie" mowa?
I dlaczego musi zrozumieć?
Podam przykład: Od czego zaczynamy budowę domu? Od komina? Może od dachu?
Cytat:Tutaj akurat nie podajesz żadnego przykładu, tylko zadajesz pytania.
Powinieneś raczej napisać coś w ten deseń: Zanim przejdę do przykładów, zadam kilka podstawowych pytań:...
Co mam konkretnie na myśli?
Cytat:Brzydkie, odtwórcze powtórzenie.
na. Co mam konkretnie na myśli? Wymyślają różne nazwy ustrojów, ustawy, przepisy, paragrafy itd
Cytat:Literacko: groch z kapustą, a co za tym idzie brak logiki, która wynikałaby z poprzedniego zdania.
Brakuje mi połowy zdania, czyli dodatkowej myśli, która sprawiłaby, że literacko miałoby sens.
Właściwie nic nie wyjaśniłeś, a powinieneś to zrobić właśnie po tym pytaniu. Przykłady przykładami, ale skoro posunąłeś się do użycia metafory i postawienia pytania, to powinieneś na nie odpowiedzieć, a tego nie zrobiłeś. W tej niby odpowiedzi zabrakło mi drugiej połowy zdania, to znaczy, brakuje mi Twoich oczekiwać a propos tych polityków.
W stylu: Zamiast (coś tam, coś tam), wymyślają...
Poniżej przykłady
Cytat:Po pierwsze: poniżej podaję przykłady.
Po drugie: brakuje dwukropka. Poniżej podaję przykłady:
Obietnice a rzeczywistość
Cytat:Co to jest?
Przykład?
Podrozdział?
Rządy faszystowskie obiecują dla dobra ogółu kontrolować gospodarkę
Cytat:Mamy gdzieś na świecie rządy faszystowskie?
Są to tylko definicje,suche deklaracje, często pokrętne ustawy itd- jest to budowanie porządku światowego od komina
Cytat:Po pierwsze, brakuje kropki na końcu zdania.
Po drugie, nadal nie wyjaśniłeś, co znaczy, że porządek budowany jest "od komina".
Mądry człowiek rozumie, że najważniejszy jest solidny fundament. W naszym przypadku fundament -stanowią ludzie
Cytat:Brakuje kropki na końcu zdania.
Po drugie, "naszym" czyli czyim?
Kto jest kumaty trochę, powinien załapać - PRZECINEK - o co chodzi.

Cytat:Nazwy /etykietę/ na flaszce można zmieniać do woli
Po kiego grzyba te ukośniki? To nie miejsce na nie.

Cytat:A kto nie, dalej będzie wymyślał i zmieniał /etykiety/, oczekując ,,cudu'' - PRZECINEK - że wpłynie to na jakość wina

Cytat:Solidny fundament porządku światowego- to zdrowe moralnie społeczeństwo / które świadomie pracuje nad swoimi szkodliwymi przywarami i zachowaniami
Tylko tyle?

Cytat:? Czy na obradach ONZ roztrząsa się tą kwestię?
TĘ kwestię.

Cytat:Ludzkość nigdy o własnych siłach nie ustanowi światowego porządku, im dalej tym bliżej do światowej anarchii
Kropka na końcu zdania.

Literacko tekst jest w opłakanym stanie. Jak już gdzieś wcześniej wspomniałam, Twój tekst nie jest z żadnego gatunku publicystyki.
Nawet jak na pisanie swobodnych rozmyślań, tekst jest bardzo słaby.
Nie odpowiadasz na żadne pytania, nie rozwijasz żadnej myśli, nie podajesz żadnych argumentów. Nie tłumaczysz, co rozumiesz pod pojęciem "domu" ani "komina", a powinieneś.
Zdania wyrwane z kontekstu, których nawet nie rozwijasz, a mógłbyś, i w dodatku, kolejne nie wynika z poprzedniego. Brakuje mi łączników pod postacią słów, jak również myśli. Tekst jest urywany, nie jest płynny. Ten tekst miał być jakby dialogiem z czytelnikiem, a to Ci się nie udało.

Cytat:Czego dokona teokratyczny rząd prawdziwego Stwórcy Wszechświata
Do jasnej ciasnej, nie dało rady napisać tego przystępniej, jakoś tak życzliwej, a nie jak jakiś slogan reklamowy albo folder?
Coś w stylu:
A teraz przedstawię Ci, czytelniku,...
A teraz przedstawię Wam...
Do tej pory przedstawiłem (bla, bla, bla), a teraz spójrzcie, czego dokona...
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez Antonia - 10-11-2015, 17:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości