Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#35
Cytat:Wystarczy zagłębić się, choć trochę, w treści biblijne i dostrzec w nich kłam na kłamie, aby wyciągnąć proste a słuszne konkluzje

Tak napisać może tylko ten, kto nie ma zupełnie pojęcia na ten temat. Biblią interesuję się ponad 24 lata, nie dostrzegłem w niej ,,kłamu na kłamie''jak autor twierdzi. Oto kilka przykładów potwierdzających że Pismo Swięte nie jest bajką lecz prawdą.


I zając, ponieważ przeżuwa pokarm, ale nie ma kopyta rozdzielonego. Jest dla was nieczysty/Kap 11,6/

„Zając (...) przeżuwa pokarm”. Niektórzy krytycy długo atakowali tę wypowiedź i dopiero w XVIII wieku Anglik William Cowper zaobserwował proces przeżuwania u królików. Niezwykły sposób, w jaki się to odbywa, opisano w roku 1940 w Proceedings of the Zoological Society of London, t. 110, seria A, ss. 159-163.

Jad ich niczym jad węża,
głuchego jak kobra, która zatyka swe ucho,
 która nie będzie słuchać głosu zaklinaczy,
chociaż ktoś mądry wiąże zaklęciami./Ps 58:4,5/

Biblia wspomina o uchu kobry i o jej zdolności ‛słuchania głosu zaklinaczy’ (Ps 58:4, 5). Ponieważ węże nie mają otworów słuchowych i przyrodnikom wydawało się, że nie reagują na dźwięk, wiele osób uważa, że gady te są głuche. Na temat tego błędnego poglądu w dziele The New Encyclopædia Britannica (1987, t. 27, s. 159) powiedziano: „Założenie takie jest niezgodne z faktami; węże reagują na pewne dźwięki rozchodzące się w powietrzu i mogą je odbierać dzięki mechanizmowi stanowiącemu odpowiednik błony bębenkowej. (...) Poza tym choć pod względem wrażliwości na średnie i niskie tony węże na ogół ustępują innym zwierzętom, różnica ta nie jest znacząca. Niektóre węże wrażliwością na dźwięki dorównują nawet większości jaszczurek, mających typowe otwory słuchowe oraz ucho środkowe”.

Niektórzy kwestionują biblijną wypowiedź, iż góralek przeżuwa pokarm, ale nie ma rozdzielonego kopyta (Kpł 11:5; Pwt 14:7). Jednak zoolog Hubert Hendrichs, który obserwował góralki w ogrodzie zoologicznym Hellabrunn niedaleko Monachium, zauważył u tych zwierząt osobliwe ruchy wskazujące na przeżuwanie i połykanie. Odkrył, że góralki naprawdę przeżuwają pokarm od 25 do 50 minut dziennie, zwykle w nocy. W niemieckiej gazecie Stuttgarter Zeitung z dnia 12 marca 1966 napisano w związku z tym odkryciem: „Chociaż w ogólnie przyjętej zoologii fakt ten był do tej pory nieznany, nie jest to zupełna nowość. Informacje o tym można znaleźć (...) w 11 rozdziale Księgi 3 Mojżeszowej”.
Niejeden twierdzi też, że góralek ma podwójnie rozdzielone kopyto. Nie można jednak powiedzieć, żeby przednie nogi góralka, z czterema palcami zakończonymi kopytkowatymi pazurami, oraz tylne nogi, z trzema palcami wyposażonymi w miniaturowe kopytka albo pazur, były podobne do typowego rozdzielonego kopyta, takiego jak np. u krowy.

Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez skrobipiórek - 10-11-2015, 09:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości