Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowanie porządku światowego na piasku
#10
Cytat:Czy autor uważa że monarchowie mają absolutną wiedzę?
Czy monarchowie nie posiadali słabości i nie kierowali się czasem niewłaściwymi pobudkami?
Jehowa posiada wiedzę absolutną, jest boski, a jednak - jest do bólu przyziemny, posiada słabości i kieruje się nikczemnymi pobudkami. Chce uwielbienia dla siebie i praw, jakie arbitralnie nam narzuca - stojącym nieraz w sprzeczności z naszą naturą. Cecha sadyzmu. Rozumiem, że krytykujesz monarchów (na koniec wychwalając Jehowę) uzmysławiam ci zatem, że niczym od tych monarchów nie różni się twój bóg. Jest ich najgorszym przykładem.
Cytat:Odbieram ten komentarz jako niezręczną próbę czepiania się i nic więcej
Bo wyciąganie wniosków, jak już wskazałem, niezupełnie ci wychodzi.
Cytat:W rzeczywistości obywatelom brak wiedzy, jak również czystych pobudek, niezbędnych do ciągłego podejmowania właściwych decyzji, służących wspólnemu pożytkowi.
Krytykując demokrację, argumentujesz swój pogląd powyższym. Dokładnie to samo cechuje wyznawców Jehowy, napisałem. Czego tu nie rozumiesz? Choć nie podlegają demokratycznym zasadom (raczej jednoznacznie niewolniczym) siedzi w nich, skutkiem tego (co ważne) ta sama niewiedza, ignorancja wręcz, oraz mętne pobudki. Wiem, że na koniec gloryfikujesz słowo boże i jego postać - stąd zwracam ci uwagę, że strzelasz sobie w kolano, gdyż wszystkie te przywary rodzi też i rasuje religia. Wiedza? Czerpana z antycznej księgi, dziś naukowo prawie do szczętu bezwartościowa. Pobudki? Ku chwale Jehowy - cokolwiek rzecze. Krystalicznie czysty ślepy ciąg ku odwrotności rozsądku.
Cytat:Dziennikarz nawiązuje do ludzi nie do Boga. Komentarz zupełnie nie na temat
Tekst propaguje boskie zwierzchnictwo nad planetą i rodzajem ludzkim. Stawia i usiłuje udowodnić tezę, jakoby bóg był lekiem na wszystek zło i architektem dobrobytu. Zwracam retorycznie uwagę, iż przytoczony cytat dziennikarza jak ulał pasuje do opisu boga Jahwe, gdyby podstawić jego imię (za którym stoi jego polityka) tudzież wpływ jego działań w miejsce wyrazu "polityka". Religia deprawuje i robi to z rozmysłem. "Żądny władzy tyran" to idealny bryk charakterystyki boga Jahwe, co "na ołtarzu własnych ambicji lub korzyści" gotowy jest nas wszystkich skłócić a na koniec umoczyć w morzu siarki i ognia.

Ot i cała filozofia.
Cytat:Czy można konstytucją, prawami, przepisami, paragrafami wymóc na ludziach uczciwość?
Czytałeś kiedyś biblię? Poszukaj praw, przepisów i paragrafów. Jak uda ci się je wszystkie spisać, weźmij potem ten cały plik stron i zaprzecz jego istnieniu.
Cytat:Jak to sobie wyobrazić, że SAMI ludzie sobie poradzą-jak twierdzi miriad
Rusz głową. Na szczęście inni potrafią. Poradzą sobie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Budowanie porządku światowego na piasku - przez miriad - 04-11-2015, 08:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości