Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atom ulepiony z gliny
#4
Cytat:Kapłan każdej religii, który otacza się luksusem, pławi w dobrobycie, kieruje nim zachłanność, pycha, pogarda dla wiernych, a często też ich krzywdzi, jest złym kapłanem ale przede wszystkim jest ATEISTĄ. Nie bojąc się kary Boskiej udowadnia tym, że w niego nie wierzy, a wmawianie jego istnienia innym jest tylko świetnym sposobem na wygodne, dostanie, beztroskie życie nie zmuszająco do wysiłku
To najlepsza diagnoza, na jaką w tym temacie trafiłem. To doskonale i idealnie wskazuje, kim kapłan dowolnej religii być nie powinien.

Jeśli chodzi o ową nieszczęsną prezerwatywę, to wcale nie maja tu znaczenia biedne, ginące plemniki. Chodzi tu raczej o akt woli i odpowiedzialności. Stosowanie prezerwatywy sprowadza akt seksualny tylko do poziomu "użycia". Nie mówię, że zgodnie z nauką KK każdy stosunek ma zakończyć się prokreacją. No ale właśnie tu wchodzi poszanowanie Boskich praw rządzących płodnością, czyli naturalne metody. (wbrew obiegowym opiniom działają bo nie mam stada dzieci Smile, inna sprawa, że wymagają dużo samodyscypliny. Poza tym seksualność zarezerwowana jest dla związku małżeńskiego.

Cytat:Przerażają mnie nachalne przejawy religijności i próby wprowadzania jej zasad, wśród ludzi którzy mają piastować najwyższe stanowiska w rządzie kraju w którym żyję.
Nie możesz żądać, żebym stał się dobrowolnie człowiekiem z rozdwojona jaźnią. Jestem Katolikiem, więc postępuję jak Katolik, zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym. Jeśli polityk otwarcie deklaruje, że jest katolikiem, to dla mnie dobrze, bo wiem na czym stoję. A czy zostanie wybrany, czy nie, to zależy od tego kto i jak głosuje.
Jesteśmy państwem, w którym chyba z 80% ludzi deklaruje, że jest katolikami. Nie dziwota więc, że chcieliby, żeby rządzili nimi ludzie o tak samo uformowanych sumieniach.

Cytat:Ostatnio w Polsce wybuchła kolejna religijna bomba zwana klauzulą sumienia. Jeżeli lekarz, który składał przysięgę Hipokratesa pozwala komuś umrzeć lub odmawia zabiegu zgodnego z ludzkim prawem zasłaniając się tą klauzulą, to co to jest sumienie?

Pragnę nadmienić, że "klauzula sumienia" dotyczy zazwyczaj nie wykonania procedur medycznych, mających w założeniu spowodować śmierć (czyli głównie eutanazji lub aborcji). Klauzula sumienia nie kłuci się z przysięgą Hipokratesa. Oto fragment jej oryginalnej (tłumaczonej chyba z greckiego) wersji:
Cytat: Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.

Czyli to zabiegi eutanazji, lub aborcji kłócą się z tą przysięgą.

Samo in vitro, byłoby zasadniczo procedurą tylko co najwyżej kontrowersyjną, szczególnie przy użyciu nasienia od anonimowego dawcy, co jest praktykowane w niektórych krajach, a może potem prowadzić do nieświadomego tworzenia się związków kazirodczych. Jest to możliwe, bo dzieci z takiej procedury nie znają biologicznego ojca. Mogą więc wejść nieświadomie w związek ze swym przyrodnim bratem lub siostrą. Oprócz przeszkód moralnych, ważny jest tu także aspekt genetyczny.
Ale to byłoby jeszcze ostatecznie do zaakceptowania. Niestety w procedurze in vitro niszczone są zarodki ludzkie. Jako, że nie można ustalić od której chwili człowiek staje się człowiekiem, należy założyć najwcześniejszą możliwą, czyli poczęcie. Czyli zniszczenie zarodka, jest zabójstwem. Zazwyczaj na jedno urodzone dziecko z tej metody, przypada 4 do 9 zniszczonych zarodków. Czyli życie jednego dziecka "kosztuje" śmierć tamtych kilkorga i Ty mi mówisz, że to jest moralnie dobre?

Pedofilia nigdy nie była dopuszczalna. W KK, tak jak i w innych religiach zawsze funkcjonowało pojęcie "wieku przyzwolenia" poniżej którego stosunki były zakazane. Wiek ten zależnie od religii mieścił się zazwyczaj między 12 a 16 lat. Przypadki pedofilii były więc zawsze w jakiś sposób ścigane. Wszystkie zaś czyny tego typu są jednoznacznie naganne.
Jeśli chodzi o homoseksualizm, trzeba wyraźnie odróżnić dwie rzeczywistości: skłonności i czyny homoseksualne. O ile sama skłonność żadnym grzechem nie jest a jedynie przyczynkiem do trudności i podejmowanych w związku z tym wysiłków by w czyny nie popaść, przez to zaś nawet i większych zasług na drodze doskonalenia siebie, o tyle, każdy czyn (stosunek homoseksualny) jest piętnowany przez Biblię bezlitośnie. Tu nie ma nawet żadnych niedomówień, czy miejsca na domysły.

Tak, na świecie jest wiele religii. Na dobrą sprawę nie wiadomo, która jest prawdziwa. Powiem więcej. Mówiąc obiektywnie, nie wiadomo nawet, czy któraś z nich jest w ogóle prawdziwa. Jedynie WIARA która wynika z WYBORU pozwala mi uważać, że akurat Katolicka jest prawdziwa.
Masz rację, że księgi Biblijne pełno maja zaprzeczeń i nieścisłości. Można je wręcz wziąć za nielogiczne. Nie ma to znaczenia, bo WIARA nie ma być logiczna, tylko dawać NADZIEJĘ.

Jeśli chodzi o córkę znajomych to problem nie leży w sprzeczności informacji, tylko w niespójności jej podawania. Na dzisiejszy stan wiedzy można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że ewolucja jest faktem. Wbrew pozorom nie kłuci się to z biblijnym opisem, bo znajdziesz tam wszystko (od prawybuchu, przez formowanie się wszechświata, aż po powstanie ludzi), tyle że w zapisie symbolicznym, który mógł zrozumieć pasający owce, prosty nomad. A czy ewolucja nie mogła być narzędziem w ręku stwórcy. Na koniec mały żarcik. A czy bardzo byś się zdziwił, gdyby Stwórca (całkiem dla żartu) stworzył świat faktycznie w te sześć dni około 10 tysięcy lat temu? W sumie jest wszechmocny, co by mu szkodziło Smile.

Widzisz, problem jest w tym, że ja swego chrześcijaństwa nie mogę ukrywać, ja mam jego zasadami żyć, wreszcie mam je głosić. Owo głoszenie sprawia, że religie są ekspansywne (tak jakby zaraźliwe).

Ja osobiście uważam, że gorzej by było gdyby świat upadł na stronę tzw "ludzkiego rozumu". Może i jestem głupi, albo naiwny, ale uważam, że system moralny każdego człowieka powinien zostać odpowiednio uformowany, inaczej nie działa. I do tego własnie służy (między innymi) religia.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 16-10-2015, 16:34
RE: Atom ulepiony z gliny - przez czarownica - 16-10-2015, 18:04
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 16-10-2015, 20:26
RE: Atom ulepiony z gliny - przez gorzkiblotnica - 16-10-2015, 22:10
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 17-10-2015, 23:58
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 18-10-2015, 00:15
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 17-10-2015, 06:12
RE: Atom ulepiony z gliny - przez gorzkiblotnica - 17-10-2015, 20:30
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 17-10-2015, 21:30
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Robespierre - 17-10-2015, 21:35
RE: Atom ulepiony z gliny - przez gorzkiblotnica - 17-10-2015, 21:40
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 17-10-2015, 21:57
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Robespierre - 17-10-2015, 21:50
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 17-10-2015, 22:04
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Robespierre - 17-10-2015, 22:00
RE: Atom ulepiony z gliny - przez gorzkiblotnica - 17-10-2015, 22:44
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 17-10-2015, 23:16
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Robespierre - 18-10-2015, 00:25
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 18-10-2015, 09:08
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 18-10-2015, 14:00
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 18-10-2015, 15:04
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Robespierre - 18-10-2015, 15:23
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 18-10-2015, 19:12
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 18-10-2015, 20:01
RE: Atom ulepiony z gliny - przez gorzkiblotnica - 18-10-2015, 22:17
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 18-10-2015, 23:24
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 18-10-2015, 23:22
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 18-10-2015, 23:56
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 19-10-2015, 01:01
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 19-10-2015, 01:31
RE: Atom ulepiony z gliny - przez Dlajaj - 19-10-2015, 02:17
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 19-10-2015, 04:36
RE: Atom ulepiony z gliny - przez skrobipiórek - 26-10-2015, 16:48
RE: Atom ulepiony z gliny - przez miriad - 26-10-2015, 17:27
RE: Atom ulepiony z gliny - przez skrobipiórek - 26-10-2015, 17:50
RE: Atom ulepiony z gliny - przez skrobipiórek - 20-11-2015, 14:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości