Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRALKA FULL HD
#22
Dlajaj:

Cytat:Gorzki, jeżeli jest więcej niż jedna religia (a jest więcej) która zakłada, że innowiercy idą do piekła, to wszyscy są innowiercami więc nie ma się czym podniecać, bo ...niebo jest puste. a z drugiej strony jeżeli Bóg jest dobry, zarządza niebem i wynagradza dobrych biorąc ich do siebie, a zły Szatan zarządza piekłem, to on też powinien wynagradzać za to że człowiek był zły, czyli był za życia jego kumplem. Przecież Oni są wrogami, to czemu ten na dole miałby karać wrogów swojego wroga? Trochę tu brakuje konsekwencj

No i tu mnie masz. Nieraz o tym myślałem. Jest wiele religii zakładających, że zasadniczo tylko ich wyznawcy dostąpią jakiegoś raju. Podchodząc do tego logicznie, można więc założyć tylko dwie wersje:

a) Jedna z pośród nich jest prawdziwa - wtedy ci co się na nią załapali mają fory. Znaczy zwycięzca bierze wszystko. Oczywiście nie mam żadnej pewności (uczciwie mówiąc), że to akurat katolicyzm. Pozostaje mi znów wierzyć, że mam rację. Jeśli się mylę, no cóż, kiedyś po przebudzeniu ze śmierci po tamtej stronie jakiś "diabełek" powie mi: "Ztgi zygi marchewa. Nabrałeś się stary. Raj z hurysami był pod kubeczkiem z napisem Islam.." Tak też zdarzyć się może. Mam tego świadomość.

b) Wszystkie religie, są tylko wymysłem mniej lub bardziej cwanych ludzi, no może nawet i tęsknotami marzycieli pragnących dotknąć wieczności. Wtedy lipa. Jesteśmy tylko kupą białka ożywioną przypadkowym impulsem elektrycznym. Wtedy znaczy że żyje się po to jedynie by zdechnąć na koniec. Nic więcej. Wybaczcie, perspektywa tak beznadziejna, że lepiej uchwycić się choćby jednego procenta z punktu wyżej.

W zasadzie Bóg "zarządza" jednym i drugim. Znaczy piekło to takie szatańskie getto skąd Bóg zabrał tchnienie swego ducha. Szatan zaś nie cierpi żadnego z Bożych stworzeń, stąd wieczne męki tam. No przynajmniej tak mówi doktryna wiary. To nie "kumple" szatana, ale ci co pozwolili się zwieść. Nazywa się w końcu szatana "księciem kłamstwa", nie?

Ja również czytałem stary i nowy testament. Masz rację, okrucieństwa jest tam sporo. Ważne jest jego uzasadnienie.

Linch:

Cytat:Gorzki, nie lękaj się Smile Po śmierci obudzisz się, niczym z jakiegoś snu, i będziesz bezpieczny, żywy i wieczny - dokładnie tak, jak chciałbyś, żeby było. Nie będzie tam boga despoty, nie będzie chórku mu po wieki wieków psalmy niosącego, a ty nie będziesz musiał do tego dołączać. Stanie się to i z wiarą i bez niej. Bądź SOBIE wierny, nie musisz być konformistą wyznaniowym, nie musisz się korzyć, wywyższać, wymądrzać, wygłupiać - a to wszystko przed sobą samym.

No zaraz Chłopaki. Tu to mnie już wkręcacie na całego Smile

Po pierwsze, że abym przetrwał śmierć cielesną, potrzebny jest pierwiastek niematerialny który przechowa moje "Ja" i przeniesie w niematerialny wymiar. Jak by nie patrzeć to jest duch, dusza, albo jak by to kto zwał.
Wy jesteście Ateistami prawda. Znaczy zakładacie, że żaden Bóg nie istnieje, tak samo jak wszelkie (nazwijmy w skrócie) siły nadprzyrodzone. Skąd więc owa możliwość mojego obudzenia się ze śmierci do wieczności skoro brak pierwiastka w którym zachowa się moje "Ja"?.

Założenie zaś, że taki "pierwiastek nieśmiertelności" istnieje, pociąga automatycznie przyjęcie istnienia "Istoty Wyższej" (nie koniecznie obrazu Boga jaki mamy w którejkolwiek religii) który był siłą sprawczą powstania tego kramu. Przyznasz przecież, że prawdopodobieństwo przypadkowego połączenia się pierwiastków w aminokwasy, a tych w białka a wreszcie funkcjonalną komórkę na skutek działania przypadkowych czynników już jest pierońsko mało prawdopodobne... a cóż dopiero jeszcze tej "drugiej" duchowej strony.

Tak więc, mam powody myśleć że są dwie możliwości:
a) albo "Istota Wyższa" istnieje, wtedy jest szansa na wieczność,
b) albo jej nie ma i wtenczas końcem wszystkiego jest jedynie umieranie i gnicie.

W drugim przypadku wiara staje się jedynie narkozą chroniącą przed bólem życia z taką myślą.

Przyznam, ciekawa to dyskusja i pozwolę sobie Ciebie zapytać jak umotywujesz słowa nadziei które mi przekazałeś:
Cytat:Gorzki, nie lękaj się Smile Po śmierci obudzisz się, niczym z jakiegoś snu, i będziesz bezpieczny, żywy i wieczny - dokładnie tak, jak chciałbyś, żeby było.
Bo naprawdę zaintrygowałeś mnie nimi. Tak chciałbym , żeby to wyglądało. Fakt śpiewanie w chórku całą wieczność mogło by być nużące.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 26-05-2015, 21:34
RE: PRALKA FULL HD - przez Katniss - 02-06-2015, 08:28
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 02-06-2015, 14:15
RE: PRALKA FULL HD - przez koala - 02-06-2015, 20:40
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 02-06-2015, 22:27
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 03-06-2015, 06:03
RE: PRALKA FULL HD - przez skrobipiórek - 11-06-2015, 20:52
RE: PRALKA FULL HD - przez Antonia - 06-06-2015, 12:06
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 08-06-2015, 00:19
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 08-06-2015, 22:35
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 08-06-2015, 22:54
RE: PRALKA FULL HD - przez Antonia - 09-06-2015, 11:33
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 09-06-2015, 21:10
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 09-06-2015, 21:24
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 10-06-2015, 21:27
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 11-06-2015, 06:26
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 16-06-2015, 11:05
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 16-06-2015, 21:17
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 16-06-2015, 23:40
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 17-06-2015, 07:18
RE: PRALKA FULL HD - przez miriad - 17-06-2015, 15:46
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 17-06-2015, 17:35
RE: PRALKA FULL HD - przez Dlajaj - 17-06-2015, 18:50
RE: PRALKA FULL HD - przez Lynch Mob - 17-06-2015, 18:59
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 17-06-2015, 19:56
RE: PRALKA FULL HD - przez Lynch Mob - 17-06-2015, 20:18
RE: PRALKA FULL HD - przez gorzkiblotnica - 17-06-2015, 21:34
RE: PRALKA FULL HD - przez Lynch Mob - 17-06-2015, 22:08
RE: PRALKA FULL HD - przez miriad - 17-06-2015, 22:29
RE: PRALKA FULL HD - przez viosenna - 02-11-2019, 18:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości