Media i ich wpływ na nasze życie
#10
(13-09-2015, 17:54)Mirrond napisał(a): Czasy, gdy istniały gazety itp. mające na celu jakąś misję (np. edukowanie społeczeństwa i zwiększanie jego wiedzy o świecie) dawno minęły.
Zadałem sobie pytanie, czy takie czasy w ogóle kiedyś były. Szybko doszełem do wniosku, że pytanie jest bez sensu. W każdej epoce byli, są i daj Boże będą ludzie, którzy zechcą coś zrobić dla innych. Niektórym to się uda, większości nie, jednak trzeba patrzeć, szukać trzeba. Nie jest sztuką unikać informacyjnego bełkotu. Sztuką prawdziwą jest w owym bełkocie coś cennego dla siebie odnaleźć.

Media od zawsze służą do tego, aby wywoływać założone z góry reakcje tłumu. Nie ma znaczenia, czy nadaje portal informacyjny, czy rzymski retor. Motłoch domagał się chleba i igrzysk dwadzieścia wieków temu, domaga się i dzisiaj. Motłoch może i powinien budzić odrazę, lęk, jednak warto zauważyć, że w owym motłochu każdy człowiek z osobna może być godny uwagi i najczęściej na uwagę zasługuje.

Nie jest moją intencją rozstrzygać dylemat Magicznego: słuchać i czytać, czy nie. Ja przyjąłem rozwiązanie inne: słucham mało, wiem niewiele, jednak traktuję swoją niewiedzę jako coś oczywistego, coś, co ani chwały, ani hańby nie przynosi. Jest obciachem nie rozróżniać pomiędzy Rafałem Olbromskim i Danielem Olbrychskim, jest obciachem nie rozróżniać pomiędzy parentezą a paradontozą, jednak nie widzę nic nienormalnego w tym, że nie mam pojęcia, co pani premier (mniejsza o to, która pani premier) była łaskawa powiedzieć w tej czy innej bardzo istotnej kwestii. O tym, że Sejm podjął jakąś istotną uchwałę, która zasadniczo wpłynie na moje życie, również mam prawo nie wiedzieć i najczęściej z owego prawa korzystam.

Są sprawy ważne i ważniejsze, a życie, cholera, krótkie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Media i ich wpływ na nasze życie - przez Magiczny - 05-01-2015, 17:31
RE: Media i ich wpływ na nasze życie - przez Danek - 05-01-2015, 18:52
RE: Media i ich wpływ na nasze życie - przez szczepantrzeszcz - 31-10-2015, 20:08
RE: Media i ich wpływ na nasze życie - przez BEL6 - 11-11-2015, 23:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości