Media i ich wpływ na nasze życie
#6
Mam takie samo zdanie jak Fanta. Niestety my jako odbiorcy nie mamy możliwości sprawdzenia czy przekazywana nam informacja jest prawdziwa czy nie. Można jedynie porównywać wiele środków przekazu i sposób w jaki podają nam informacje, lecz będziemy tracili sporo czasu. Manipulacja informacją jest wszechobecna tak wśród mediów głównego nurtu, które działają pod dyktando rządu, jak i opozycyjne media, które temu rządowi się sprzeciwiają - manipulacja jest powszechna głównie w polityce, choć nie jest to regułą.
Przestało mnie to bawić, takie szukanie ciągle kto mówi prawdę, a kto kłamie. Nie interesują mnie już te gównoburze pod artykułami, gdzie ludzie skakają sobie do gardeł - kto tak naprawdę jest w stanie powiedzieć ile w tym prawdziwych opinii, a ile komentarzy opłaconych mających za zadanie skierować dyskusję na wybrany tor np. krytykę opozycji?
Media już od dawna nie są obiektywne. Są kłamliwe i manipulują światopoglądem zwykłego człowieka. Zwykły człowiek też jest słabą istotą, skoro nie potrafi sobie poradzić z wyrobieniem własnego zdania, tylko przyjmuje na wiarę co mu kto powie.

Dlatego lepiej mieć to gdzieś i takie sprawy puszczać mimo uszu. Co z tego będę miał, że się na kogoś powkurzam, że się zdenerwuję czy kogoś opluję przed moim monitorem? Czy cokolwiek zyskam? Nie. Więc tego nie robię, bo szkoda mi czasu i nerwów. Wolę pospać dłużej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Media i ich wpływ na nasze życie - przez Magiczny - 05-01-2015, 17:31
RE: Media i ich wpływ na nasze życie - przez Danek - 05-01-2015, 18:52
RE: Media i ich wpływ na nasze życie - przez BEL6 - 11-11-2015, 23:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości