Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Goniąc białego diabła
#5
Cytat: Tak wyglądała moja pogoń.
takie ni przypiął ni przyłatał to zdanie, jego pogoń tak wyglądała, że palili wioski? Jasne, idzie zrozumieć, że nie o to chodzi, ale tak to się czyta.
Cytat:Jadąc szutrową nawierzchnią miałem przekonać się dlaczego.
czytałam to kilka razy i za każdym razem coraz bardziej nie ma sensu. Może to wina analizy, ale nie sądzę.
Cytat:Nie traciłem sił widząc nawet muchy tse-tse, goniące nas gepardy, czy słonia zastanawiającego się, czy nie stratować czerwonej toyoty.
jak objawia się zastanawianie się słonia nad stratowaniem czegoś? Stoi i patrzy?
Cytat:Jednak dosyć szybko, droga odnalazła mnie.
bez przecinka.
Cytat:Po prostu kiedy każdy reporter znajdzie swoją krucjatę, nadchodzi moment. Ten, jeden jedyny. Unikatowe zdarzenie, które widzisz tylko ty i tylko ty możesz je opisać.
nie tylko tutaj, jakoś tak niezgrabnie, i weź wywal stąd "każdy", ja cię proszę.
Cytat:przejść wszystkim, kto tylko nadciągną
każdemu, kto tylko/wszystkim, którzy, (w ogóle za dużo w tym tekście takich słówek jak "wszyscy" i "każdy"),
Cytat:Ktoś w nocy zabił mu żonę i córkę. Wraz z synem zakopali ich
mam rozumieć, że w tym świecie żona i córka także mogły być rodzaju męskiego?
Cytat:Gryzł mnie ten świat nieustannego kontrastu. Wpędzania kogoś w winę z powodu odpowiednich genów, które warunkują pigment. Jesteś czarny - jesteś winny. Taki pogląd pokutował niegdyś na Południu. Dziś było jeszcze gorzej. Jesteś czarny - jesteś nikim. Wydawało mi się, że ten nowy Apartheid bardzo pragnął zapoczątkować White-Holocaust. Lamoral van Hogendorp, premier Vagevuur był idealnym kandydatem do puszczenia z dymem całego świata, a przynajmniej tej części w której rządził i miał pewność, że ktoś wykona jego wolę.(...)Ściągano tam było można i potrzeba.
yyyyyyyyyyyyyyyyy
Cytat: Czasem majaczyły na horyzoncie, wtopione w sielską atmosferę. Czasem pojawiały się w postaci wysokiego płotu, z czarną błyskawicą w trójkącie na żółtym tle. Czasem z dodatkiem zwęglonych zwłok, rozpaczliwie wczepionych w druty, stojących i śmierdzących niczym pomnik. Raz czyjeś ciało trwało tak, gdy miałem płot na wyciągnięcie ręki. Młoda kobieta miała otwarte usta, z których prócz robactwa wypełzał niemy krzyk.
śmierdzący niczym pomnik? niemy krzyk? (przynajmniej tego ostatniego mogłeś czytelnikowi oszczędzić).

Za dużo "dużych" i "ładnych" słów, osobiście uważam, że nie wyszło ci za dobrze - albo ja jestem bardziej wybredna (czy tam czepialska, jak wolisz), albo ty masz poważny problem z doborem słów, z opisaniem pewnych rzeczy (przykłady wyszczególnione wyżej), większy niż kiedyś, no i to, co pisał Szaden - chwilami przynudzasz. Tekst sam w sobie nawet mi się podoba, lubię te reportaże i teksty noszące ich cechy, ale to tutaj woła o więcej uwagi autora, mniej wyświechtanych i śmiesznych zwrotów, mniej patetyczności, i mniej skrótowości, bo mam wrażenie, że w niektórych momentach bardziej to streszczałeś niż pisałeś - brakuje, hmm, szerszego spojrzenia na ten świat i wydarzenia w nim, a tam, gdzie narrator próbuje coś podsumować, pokazać z szerszej perspektywy, wychodzi albo niezgrabnie, ale trochę patetycznie właśnie.
Będzie ciąg dalszy?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 10-04-2013, 17:03
RE: Goniąc białego diabła - przez Szaden - 11-04-2013, 19:02
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 11-04-2013, 19:33
RE: Goniąc białego diabła - przez Szaden - 11-04-2013, 19:37
RE: Goniąc białego diabła - przez księżniczka - 19-04-2013, 16:26
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 20-04-2013, 07:43
RE: Goniąc białego diabła - przez księżniczka - 21-04-2013, 13:03
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 21-04-2013, 13:23
RE: Goniąc białego diabła - przez Marybeth - 02-05-2013, 05:39
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 24-08-2013, 18:48
RE: Goniąc białego diabła - przez Shaedd - 25-08-2013, 13:18
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 25-08-2013, 13:28
RE: Goniąc białego diabła - przez Shaedd - 26-08-2013, 19:48
RE: Goniąc białego diabła - przez Archanioł - 16-09-2013, 20:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości