To The Moon
#3
Naprawdę świetna. Polecam. Nie wiem czemu, ale odniosłem wrażenie, że jest zrobiona strasznie "poprawnie", poniekąd w stylu trochę bardziej ambitnych filmów amerykańskich (nie arcydzieł). Od jakiegoś czasu tworzy mi się w głowie wizja "filmu idealnego" (obiektywnie, nie z mojego punktu widzenia) i ta gra ma bardzo wiele jego cech, od konstrukcji fabuły, sposobu budowania napięcia, balansu pomiędzy komizmem a tragizmem, umiejscowienia punktu kulminacyjnego i wywoływanych przezeń emocji, poprzez estetykę (skromna, ale ładna i dopracowana), muzykę, postacie, dialogi aż po stopień zaangażowania widza (tudzież gracza). Moim zdaniem porównywanie tej gry do filmów jest jak najbardziej na miejscu i to nie tylko dlatego, że uczestniczymy w niej bardziej jako widz niż gracz, ale przede wszystkim ze względu na to w jaki sposób przedstawia historię, wzbudza emocje i buduje napięcie. Bardzo mocno widać to, że gra miała naprawdę solidne podstawy, i że zabrała się za nią grupa ludzi, którzy doskonale wiedzieli co chcą osiągnąć i punkt po punkcie dopięli swego. Nie jest to żaden eksperyment, brak tu nowatorstwa czy nowoczesnych, zaskakujących sposobów na prowadzenie rozgrywki. Jest historia i jest gracz, a pomiędzy nimi rozsądne minimum. Świetnie wyważona i perfekcyjnie wykonana, po raz kolejny polecam.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
To The Moon - przez Quirinnos - 17-03-2013, 22:05
RE: To The Moon - przez Comeda - 18-03-2013, 15:27
RE: To The Moon - przez sithisdagoth - 26-03-2013, 19:03
RE: To The Moon - przez Comeda - 23-08-2013, 20:19
RE: To The Moon - przez Dzejs - 01-09-2013, 10:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości