Czy proza na forum umiera? Czy też już umarła...
#10
(17-01-2013, 21:26)Hanzo napisał(a): Dobra, czuję się prozaikiem, za poetę nigdy się nie uważałem. Dlatego, jako prozaik, mam taki oto pomysł:

* Forumowe Zabawy Literackie (poważniejsze rzeczy niż w kasynie, skupiające się bardziej na pisaniu, bawieniu się słowem) np. admin rozsyła masowe PW do wszystkich, że dnia XX o godzinie YY odbędzie się Gra, ludzie wbijają na forum o tej godzinie, admin punktualnie o godzinie YY pisze temat na opowiadanie prozatorskie (oryginalny temat, by w grę nie wchodził "gotowiec"). Każdy kto chce może napisać opowiadanie na zadany temat. Warunek jest prosty - musi to zrobić w pół godziny. Kto ile i jak napisze, przesyła swój tekst do admina, a ten w osobnym wątku wkleja wszystkie prace, które nadeszły do niego w regulaminowym czasie 30 minut. Uczestnicy zabawy komentują swoje prace (bądźmy szczerzy, będą to raczej krótkie utwory prozatorskie, toteż nie powinno być problemu z komentarzami) i rozdzielają oceny. Mają na to dzień albo dwa. Potem podliczamy oceny, publikujemy wyniki, osoba oceniona najlepiej przez współgraczy dostaje tytuł Króla Szybkości. Dajmy na to, że jest to tytuł przechodni i zezwala zwycięzcy na wklejenie sobie do sygnaturki na okres, aż do kolejnej edycji Zabawy medalu albo czegoś takiego. Potem nasz laureat oddaje swoje 'trofeum', admin wyznacza datę kolejnej Zabawy i tak to się kręci. O, tyle.Smile

Można jakieś inne gry pewnie wymyślić, ożywiłoby to prozaików, zwiększyło ruch, uatrakcyjniło nudne wieczory. Rywalizacja jest fajna.Smile

Pozdrawiam!

(17-01-2013, 22:05)Achelon napisał(a): O, to jest ciekawy pomysł. Jestem jak najbardziej za, zastanawia mnie tylko czy oprócz forumowych wyjadaczy znajdzie się więcej takich jak ja - zupełnych amatorów. Bo powiedzmy szczerze - konkursy raczej nie przyciągną nikogo nowego, a problem po części leży też tutaj, czyż nie?


Ten pomysł bardzo mi się podoba. I fakt, może to pomóc w rozkręceniu prozy. Achelonie - to raczej nie byłby konkurs, tylko zabawa. Konkursów mamy całkiem sporo, raz rzadziej, raz częściej. Jeśli nosiłoby to miano konkursu, to ten raczej nie byłby z nagrodami rzeczowymi (bo jak tak dalej pójdzie, to w końcu pójdziemy z torbami Big Grin).

Ciekawa inicjatywa, Hanzo.

Wrzucajcie pomysły, ludzie, i dyskutujmy. Za parę dni ewentualnie pozbieram najciekawsze propozycje i zrobię osobny wątek z ankietą do głosowania, to sami sobie wybierzecie, co chcecie (niekoniecznie tylko jedną rzecz).

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy proza na forum umiera? Czy też już umarła... - przez RootsRat - 17-01-2013, 23:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości