Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszyscy lubimy zjeżdżalnie
#13
Długość tekstu nie jest żadnym problemem. Przynajmniej dla mnie. Pomysł bardzo fajny, wykonanie niezłe.
Nie razi mnie ostatnie zdanie. Bardziej mi się nie podoba początek. Gdzieś tak do połowy jest po prostu kiepsko. Opisy takie sobie, dialogi też nie zachwycają. Ciekawie się robi, jak facet wchodzi już po schodkach. Byłem ciekawy co się okaże.
Dużym minusem są niestety pewne niespójności.
Po pierwsze jest duża rura, po której od dawna nikt nie zjeżdżał, nikt się nie odważył, itd. Nasuwają mi się w związku z tym dwie wątpliwości:
- wszyscy powinni widzieć jej wyjście, albo nawet cały przebieg. Jeśli część wychodziła na zewnątrz (a pewnie tak było - należałoby o tym wspomnieć), to jej końcowa część widoczna na basenie zapewne była sztuczna.
- mało realistyczne wydaje mi się, że ktoś trzymał babę ze stolikiem na najwyższym podeście, na który przecież nikt od dawna nie wchodził. Myślę, że spokojnie mogłaby siedzieć przed wejściem na schodki, a nie na górze.
Ostatnie zdanie natomiast nie jest za długie. Ale faktycznie jest z nim problem. Jest zbyt dosłowne.
Największą robotę w horrorach "pisanych" odwala wyobraźnia czytelnika, która potrafi wyczarować najokropniejsze rzeczy.
Dlatego dobrym zabiegiem byłoby usunięcie ostatniego zdania i zastąpienie go na przykład jakimś krótkim opisem jak to mama z synkiem wyglądają taty, który jednak tą rurą nigdy nie wyjedzie - o czym wiemy tylko my.
To tylko moja subiektywna opinia na temat zakończenia, więc się nie trzeba sugerować.
Pomysł jest bardzo dobry, część wykonania też. Ale początek jest trochę niedopieszczony. Jakby bardzo Ci się spieszyło do zakończenia. A pośpiech w pisaniu jest cholernie złym doradcą.
Plusem jest to, że wizja ostrzy w rurze w zjeżdżalni pozostanie w mojej głowie na długo Smile A o to w horrorach chodzi...

3/5
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hillwalker - 25-11-2012, 12:59
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hillwalker - 25-11-2012, 13:30
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez miriad - 25-11-2012, 13:58
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Lisek - 25-11-2012, 15:03
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hillwalker - 25-11-2012, 17:53
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hanzo - 25-11-2012, 18:39
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hillwalker - 25-11-2012, 19:26
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Aalek - 25-11-2012, 22:41
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Hillwalker - 26-11-2012, 06:54
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez mundek131 - 15-07-2013, 21:30
RE: Wszyscy lubimy zjeżdżalnie - przez Laj - 16-07-2013, 08:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości