Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opowieśc o tym co tu dzieje się naprawde.
#9
Obiecałem zajrzeć. Minęło sporo czasu, ale jestem.Smile

Cytat:Łzy wolno pełzły mu po policzkach, wijąc się w mokrym uścisku zostawiającym wilgotne smugi na twarzy.
pełzły - trochę się to gryzie z sensem tego zdania, wg mnie.
Dwa razy podkreślasz 'mokrość' łez, co jest przecież dość oczywiste. Wyrzuciłbym drugie z podkreślonych dookreśleń.

Cytat:Długi nóż, przypominający bardziej maczetę niż kuchenny przyrządprzecinek tańczył przeprowadzając cięcia w przód, tył i na boki.
Zaznaczyłem Ci brakujący przecinek, bo słowa: "przypominający bardziej maczetę niż kuchenny przyrząd" traktuję jako wtrącenie.

Cytat:Światło wpadało przez nieduże okrągłe okno, lecz na tyle wystarczające, aby wypełnić pomieszczenie porannym blaskiem.
Zgadzam się z poprzednikami, to zdanie jest do przeredagowania. Osobiście radziłbym je uprościć, bo czy ono na dobrą sprawę jest, aż tak istotne dla fabuły, hm?

Cytat:Cały obszar funkcjonował jako jeden zgodny organ państwowy, lecz mniejsze aglomeracje próbowały podbić swoją pozycjęprzecinek zdobywając autonomię.
Brak przecinka.

Cytat:Głęboko wzdychającprzecinek przetarł oczy, posiekaną cebulę wrzucił na patelnie i obrócił się na pięcie w stronę wejścia.
Jak wyżej.

Cytat:- Właśnie takiej reakcji się po tobie spodziewałem, Yorafie. Zapłakany jak zawsze! - uśmiechnął się pod nosem. - Brakuje tylko tańczących kobiet i hektolitrów wina w pyskach prawdziwych mężczyzn! – poprawił dynamicznym ruchem swoje gęste, kruczoczarne włosy, które opadły mu na czoło, zasłaniając równocześnie oczy.
Pogrubione - z wielkiej litery.
Podkreślenie - do wywalenia. Oczywistość.

Cytat:- Wilk z tobą tańcował! Myślisz, że tknę twoją sławną potrawkę z krowich placków? Twoje niedoczekanie! – śmiejąc sięprzecinek Renelee wykrzyczał te słowaprzecinek prawie opluwając twarz swojego kompana.
Dwóch przecinków brakuje i ogółem, by uniknąć monotonni napisałbym, że po prostu: uśmiechnięty Renelee...bla bla.

Cytat:Yoraf przewyższał o Rena o głowę, a umięśniona sylwetka połączona z surowym wyrazem twarzy i szramą na lewym policzku zawsze wywoływała strach w oczach nawet najdzielniejszych mężczyzn.
Jakieś niepotrzebne "o" się zaplątało.

Cytat:Ezwin po chwili podniósł się z fotela, na którym rozsiadł się przy okazji jednej z fali śmiechu wywołującego niemal ekstazę.
Nie pasuje mi takie stwierdzenie.

Cytat:Dodał szybko i wykonał dynamiczny gestprzecinek wskazując dwoma palcami na swoje oczy, a potem na postać Yorafa
Dostaw przecinek.

Brakuje wielu przecinków. Poczytaj o zapisie dialogów. Poczytaj o interpunkcji. Poradniki o obu tych rzeczach znajdziesz na forum. Moim zdaniem masz smykałkę do pisania, ale ciągle jeszcze jest wiele rzeczy, nad którymi musisz popracować.

Głównym minusem tego opowiadania jest to, że przegadałeś je. Jakbyś chciał lać wodę, nie mając za bardzo pomysłu na akcję. Bo dzieje się w sumie niewiele. Dość długo nie rozumiałem, że bohater kroi cebulę, nie wiem czy było to zamierzone, ale poczułem się dobrze, kiedy w pewnym momencie skojarzyłem, że on kroi cebulę. Dziwne uczucie, trudno opisać. Zagrałeś na moich wrażeniach czytelniczych, o. Smile

2/5 za mało się dzieje jak na dość długi fragment. Przegadałeś to opowiadanie. Stać cię na więcej i to na pewno.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Opowieśc o tym co tu dzieje się naprawde. - przez Hanzo - 22-01-2013, 22:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości