Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy]
#10
Cytat:Obfity rzyg wylądował na stoleprzecinek zostawiając obszernego kleksa.
Postaw przecinek we wskazanym miejscu.

Cytat:- O do huja, chyba kto wrzącą smołę wlał do mych trzewi!
Wiem, że toczyły się spory językoznawców, by uznać pisownię tego słowa przez samo 'h', ale póki co należałoby jednak 'ch'.
Swoją drogą - to zdanie masakrycznie mnie rozbawiło. Big Grin

Cytat:...wybełkotał przerażony Krzychoprzecinek lądując głową wprost w swej treści pokarmowej.
Postaw przecinek we wskazanym miejscu. Jak wyżej zresztą - warto ci zapamiętać, że w takich sytuacjach dajemy przecinek. Wink

Cytat:‘Te rzygi są jakby ciemniejsze’ – pomyślał Krzychokropka – ‘Może to kwestia oświetlenia’.
Brak kropki.

Cytat:...tak rugał jego dziad Bolko, swoją drogą świetny rycerz, służbę...
Ja bym zapisał to w ten sposób:
Cytat:...tak jego dziad Bolko, swoją drogą świetny rycerz, rugał służbę...
Ale to kwestia bardziej indywidualna, bo błędu nie ma.

Cytat:Krzycho nigdy nie mógł pojąćprzecinek o co chodziło dziadowi.

Cytat:może dowiedziałby się więcej ciekawych i istotnych rzeczy, które w przyszłości mogą okazać się nieocenione.
Zamiast pogrubionego pasowałoby mi: 'mogłyby'.

Cytat:- No chyba mnie zaraz popierdoli, pracowałem wczoraj do późna a ten baran mi tu hałasuje – burknął wkurwiony lord – Kto jest do huja panem tej ziemi, ja czy jakiś chwast z młotem.
Wulgaryzmy w dialogach nie rażą, ale kiedy serwuje je narrator może to być czasami niesmaczne. Kwestia wyczucia, w tym akurat wypadku mi nie podpasowało.

Cytat:Gdy Krzycho wydalał toksyczny płynprzecinek nagły powiew wiatru skierował żółtawy strumień wprost na jego spodnie.

Warsztat masz dobry, potknięcia są małe i raczej niewiele znaczące. Pośmiać, to za bardzo się nie pośmiałem, liczyłem na więcej, a szczególnie na jakieś mocniejsze zakończenie. Najlepsze (jak dla mnie) to:
Cytat:- O do huja, chyba kto wrzącą smołę wlał do mych trzewi!
Wink

Pozdrawiam!

PS. Moje rady. Mniej wulgaryzmów, więcej subtelności. W dialogach śmiało z mięsem, ale zastanów się nad każdym jednym przekleństwem narratora. Tongue Jemu czasami nie przystoi. /dodam, że piszę jako osoba, która nie stroni od przekleństw na co dzień/

Ode mnie dwie gwiazdki: jedna za zdanie, które autentycznie poprawiło mi humor, a druga za poprawny warsztat.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez vjks - 13-10-2012, 23:03
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez vjks - 15-10-2012, 09:59
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez vjks - 15-10-2012, 12:12
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez shinobi - 15-10-2012, 12:35
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez Aalek - 18-10-2012, 16:33
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez vjks - 18-10-2012, 17:56
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez Hanzo - 18-10-2012, 18:36
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez vjks - 19-10-2012, 17:23
RE: Przypowiastka [uwaga wulgaryzmy] - przez Achelon - 28-10-2012, 18:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości