Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Dramat/Tragedia] ZDRADA - Dramat Antyczny
#6
Cytat:Cóż powiadasz?, mów że droga,
Słownik leży na górnej półce. Po znaku zapytania nie stawia się przecinków ani kropek(te kropki to tak profilaktycznie). Bezpośrednio przed też nie. Powinno być 'mówże', ponieważ partykuły piszemy łącznie, jeśli powstałe wyrazy są w formie osobowej. Przed 'droga' przecinek, ponieważ jest to zwrot do adresata, nieważne jakiego.
I te wszystkie błędy w jednym zdaniu...
Cytat:Prawdę powiesz chodźmy srogą.
choćby, chociaż może chodziło o zupełnie inny wyraz jak tak patrzę...
Cytat:Jak że, kłamać? Jak bym śmiała?
Z ust wypłynie prawda cała,
Masz me słowo, jak by święte
Powiem wszystko i nie więcej.
jakże, jakbym, jakby
Cytat:Ah! Mów już[,] młoda!
Cytat:Bo nie wiem czy się śmiać,
Czy łez wywołać burzę!
niepotrzebny przecinek
Cytat:Mąż twój luby, zdradził twe serce,
Z tobą był nocą, a z inną we dnie.
Nie, nie, nie przejmuj się autorze, ta nieporadność pewnie specjalnie. Wybacz uszczypliwość, ale gorzej tego poukładać się już tego nie dało. Mąż i luby - uprzejmie proszę o wytłumaczenie mi, po co te synonimy obok siebie. Uroku to tekstowi nie dodaje. Widzę też nagromadzenie zaimków: twój, twe, tobą.
Cytat:Widziała Lunę odkrytą na łożu,
widziałam
Cytat:I chodź z żalem powiadam,
Zabić Tyranicę!
Może jednak bardziej by to pasowało do komedii, bo już prawie śmieję się na głos.
Cytat:Dzisiaj wieczora osądzę skazaną
Layra zamienia się z ciotką komnatą.
dzisiaj wieczorem/dzisiejszego wieczora. Osoba, która ma być dopiero osądzona nie może być już skazana. Osoba mówiąca tu chyba chciałaby raczej wykonać wyrok niż sądzić, a przynajmniej sens tej wypowiedzi bardziej wskazuje na to niż na sądzenie, łącznie ze śmieszną, czwartą linijką.
Cytat:Ona w bieli, rannych chmurek,
Argh! Gdzie ten przecinek? Tak, ten w środku zdania, tuż przed epitetem. Pytanie dopełnienia (kogo? czego?) dyskwalifikuje przecinek. Czuję się faulowana przez ten tekst.
Cytat:Nie krzyw łzami oczy swoje,
Ucieknę. Naprawdę. Nie krzew łez oczami swymi.
Cytat:Ani z krwi, a ni z kości,
bez przecinka, 'ani' razem.
Cytat:Kocha żonę[,] córkę także,
Cytat:Moja dziewico! Płacz za to coś zrobiła!
Swoją jedyną córkę żeś zabiła!
Druga Maryja Zawsze Dziewica? Big Grin
Cytat:Zobaczyć śmierć przez okna otwory,
okien
Cytat:Pobiegła ta[,] co wierna była,
Ta[,] co miłością zawsze żyła.
Poszła do brata jedynego,[bez przecinka]
Aby znienawidzić go…



Tekst na bardzo niskim poziomie, dialogi konają, sens również, przesłania tu za bardzo nie ma. Dramat to tylko z nazwy, bo mnie to strasznie rozśmieszyło, szczególnie niektóre wyrażenia. Jak widać, łapanka długa, a 'złowione' błędy są beznadziejnie oczywiste. Szanowny autorze, sprawdzaj swój tekst przed opublikowaniem!
Oceniam na 1/5
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Dramat/Tragedia] ZDRADA - Dramat Antyczny - przez Changed - 31-12-2012, 23:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości