Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jej portret
#3
Warsztat ogólnie jest dobry, więc wywlekam drobiazgi.

Cytat:Desperacko chciał zwrócić na siebie jej uwagę, zainteresować swoją osobą.
Natłok słów. Napisałbym po prostu tak, odrzucając zdanie drugie, żeby nie było masła maślanego:
Cytat:Desperacko chciał zwrócić na siebie jej uwagę.

Cytat:Popatrzyła na mężczyznę leżącego obok niej, prawie od roku ten sam. Ciągle wstawała koło tego samego, obleśnego, grubego, zarośniętego i na wpół nagiego faceta.
Znowu masło maślane. Proponuję:
Cytat:Popatrzyła na mężczyznę leżącego obok niej. Prawie od roku wstawała koło tego samego, obleśnego, grubego, zarośniętego i na wpół nagiego faceta.

Cytat:Paczka niebieskich Chesterfieldów z jednym papierosem w środku. Spojrzała na to z pożądaniem i po chwili podniosła wzrok.
Źle brzmi. Może: spojrzała na nią [paczkę]. Hmmm...

Cytat:- Nic… Śpij dalej. – powiedziała niemal przez łzy.
Niepotrzebna kropka.

Cytat:Zaczęła poruszać reką.
Ogonka brakuje.

Cytat:Weszła do środka tylko pięć minut po umówionym czasie. Ludzi nie było prawie w ogóle. Tylko jakiś mężczyzna siedział przy ladzie i pił kawę.
Powtórzenie. Po za tym zamiast: "weszła do środka pięć minut po umówionym czasie" brzmiałoby lepiej po prostu "spóźniła się pięć minut".

Cytat:- Podać coś jeszcze? – zapytała tamując strach.
Po "zapytała" przecinek.

Cytat:Rzucił monetę na ladę i wstał. Ruszył w stronę wyjścia, z wieszaka ściągnął płaszcz i ...
Pogrubienie zredagowałbym tak: ściągnął płaszcz z wieszaka.

Cytat:- Chodź tu! Trzeba posprzątać! – usłyszała głos swojego szefa.
Niepotrzebne. To jest oczywiste.

Cytat:- No… Chcesz tu pracować to to zrób!
- No… Chcesz tu pracować to zrób to!

Cytat:- Wiem. – odpowiedział wypuszczając dym prosto w jej twarz.
Bez kropki.


- Warsztat niczego sobie.
- Historia wciąga.
- Nazwałbyś jakoś tego szefa, bo często brakuje synonimu. Tongue
- Poczytaj o interpunkcji w dialogach, bo często ci się myli.
- W większości fajnie, ale miejscami kiczowato wyszło z tą perwersją (np gdy posypał kreskę na jej tyłku).
- Unikaj zwrotów 'zacząć' i 'skończyć'.
- Spodobało mi się opowiadanie fabularnie, ale nie przestraszyło. A miałem ochotę się pobać przed snem, dlatego wszedłem w dział horror. Tongue

Dla mnie średniak, 3/5. Klimaty budujesz niezłe, ludzie lubią czytać takie perwersyjne rzeczy, musisz jednak uważać by nie pójść za bardzo w kicz, bez urazy. No i więcej grozy dodaj, tego brakowało mi najbardziej.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jej portret - przez tsirhc - 05-09-2012, 19:06
RE: Jej portret - przez Fiteł - 07-09-2012, 08:42
RE: Jej portret - przez Hanzo - 18-10-2012, 20:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości