Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opowiadanie (bez tytułu)
#5
Maciekbuk co do podejścia ludzi, Boga! (no a jak!) do homoseksualistów to nie byłbym taki pewien. Nie powinno się wprost oskarżać zwłaszcza w tak publicznym-nieswoim temacie. Czy Bóg to potępia? Nie wiesz. Potępia to kler. Homoseksualizm jednakże był bardzo silnie zakorzeniony w przeszłości wielu państw.

Cytat:Świat się zmienia, lecz nie na lepsze.


To Twoje zdanie. Nie da się porównać czegoś w czym nie brało udziału. Zauważ także że patrząc na ludzi starszych to dawniej zawsze było lepiej. Nieważne kiedy to całe dawniej miało miejsce. Idąc tym śladem najfajniej mieli ludzie pierwotni...

Koniec Offtopu czas brać się za tekst. Smile

Witaj Yavanna. Na wstępie zapraszam tutaj: http://www.via-appia.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12 - bo tak troszkę niegrzecznie bez powitania Smile

Cytat:...jak sucha studnia wodę

Inspiracja piosenką?

Cytat:Dotykam ustami podbrzuszami

podbrzusza - zła odmiana u Ciebie.

Cytat:Jej jęki zaczynają rozdzierać wszechobecną ciszę

Cisza? Nie bardzo przed chwilą była całowana.

Cytat:-Osoby

zgubiony odstęp (spacja)

Cytat:Ale faktem niezaprzeczalnym jest to, że trzeba takich ludzi otoczyć miłością.

kto powinien otoczyć ich miłością? Normalnych nie trzeba? Co to za miłość?

Cytat:Martyna. Zagorzała lesbijka. Nienawidzi mężczyzn i wszelkich religii. Do tej pory nie wiem, co ona robi na tych zajęciach.

Nienawidzi mężczyzn? Czy ona jest feministką? Czy jeśli nienawidzi kościoła to jest ateistką? Czy może jest nastolatką z burzą hormonów w której wszystko ustabilizuje się z czasem?

Cytat:Patrzę w bok, na moją ukochaną.

To już trzy lesbijki w tym jedna niedoszła? Niezła klasa marzenie niejednego faceta.

Cytat:Kiedyś byłam zagorzałą katoliczką, bardzo głęboko wierzyłam. Do czasu, kiedy się nie zakochałam.

Dobre! Smile Nie jesteś katoliczką ale wierzysz że Bóg Ci wybaczy! Wiem można wierzyć nie będąc praktykującym katolikiem (połowa polski) ale w tekście taka sprzeczność mi nie pasuje. Poza tym jeśli bohaterka wierzy że to Bóg ją taką stworzył to nie musi on niczego wybaczać.

Cytat:[...]bez ostrych słów, raniących serce i duszę.

Bardziej pasuje to do pary homoseksualnych mężczyzn niż kobiet. Kobiety w większości przypadków nikogo nie gorszą.

Cytat:Gdzie nawet Bóg będzie z nami, i da nam swoje błogosławieństwo…


Amen! Skąd wiadomo że nie daje? Bo brak antenki przy jednym egzemplarzu jego dzieła? Ehh


Słowo na koniec (ogłoszenia parafialne?)

Opowiadanie nie jest kontrowersyjne nawet w najmniejszym stopniu. Większe zgorszenie wypływa z ust przeciętnego nastolatka po ostro zakrapianej imprezie. Co do samego tekstu może i dobrze napisany jak powyżej nadmienili ale jest totalnie o niczym. Nie przyciąga czytelnika ba! wręcz odpycha. Musisz przemyśleć projekt nim zaczniesz go realizować. Nakreśl sobie w głowie lub na kartce jak wolisz podstawy twojej historii. Ubierz całość w ciekawe elementy. Zapytaj sama siebie o czym i dlaczego chciałabyś przeczytać. Podczas realizacji (przelewania słów do komputera) wzbogacaj historię o niespodziewane zwroty akcji. Twórz krwistych bohaterów którzy będą żyli jeszcze długo po zakończeniu. Bez tych elementów pozostawisz po sobie jedynie kolejną pracę do oceny.

Pozdrawiam.
Patryk.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Opowiadanie (bez tytułu) - przez Yavanna - 30-08-2012, 14:38
RE: Opowiadanie (bez tytułu) - przez maciekbuk - 30-08-2012, 16:46
RE: Opowiadanie (bez tytułu) - przez Hillwalker - 30-08-2012, 20:27
RE: Opowiadanie (bez tytułu) - przez Katniss - 31-08-2012, 08:27
RE: Opowiadanie (bez tytułu) - przez Magiczny - 31-08-2012, 08:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości