Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Album ze zdjęciami
#7
Biorę się od razu za wersję poprawioną.
Wymagania będą dość duże:
a) tekst przeszedł poprawkę
b) widzę, że się udzielasz dużo w dziale horroru, więc pewnie jesteś fanką.Smile

Cytat:Zeschłe jesienne liście chrzęściły mi pod stopami, a własny puls dudnił mi w uszach.
To oczywiste.

Cytat:- Szybciej Quinn – sapnąłem, starając się nie zwolnić i tak nie zbyt dobrego tępa – I zostaw album!
Razem - niezbyt.

Cytat:Brat stanął, przełknął ślinę tak, że widać było jak porusza mu się jabłko Adama i zerknął na mnie tymi swoimi wielkimi, brązowymi, smutnymi oczyma.
Pięć przymiotników do opisu jednej rzeczy - w tym wypadku oczu.
Przesada.

Cytat:nasz starszy brat Harry został zwiał z więzienia, a siedział za zamordowanie rodziców
Niejasne. Nie wiem do czego ma być to "został".

Cytat: Tata próbował odciągnąć swojego pierworodnego, a wtedy on z kieszeni wyjął swojego starego sprężynowca, którego zawsze miał przy sobie jednak nigdy nie sprawiał kłopotów.
Do przeredagowania.

Cytat:Otrząsnąłem się i przybrałem minę luzaka, mającego gdzieś wszystko i wszystkich i rzekłem:
Proponuję:
...mającego wszystko gdzieś i rzekłem:

Cytat:Podobne do moich brązowe włosy posklejane i ubrudzone ziemią.
Nie są, ale były. Całe opowiadanie jest w czasie przeszłym, a tu nagle wyskakujesz z teraźniejszym.

Cytat:- Dobrze wiesz! Zamordowałeś rodziców pedale!
W ogóle mi tu nie pasuje określenie "pedał" - "świrze, czubku, zjebie" - szedłbym w tym kierunku.

Cytat:Zbliżył się do nas i stanął parę cali przede mną i choć był parę centymetrów niższy, to ja cofnąłem się dwa kroki.
Zbyt dokładnie to opisałaś, zrobiła się wyliczanka. Zobacz jak fragment wyglądałby bez niej:
Cytat:Zbliżył się do nas i stanął tuż przede mną i choć był niższy, to ja się cofnąłem.

Cytat:- Czego chcesz? – pytam chcąc zyskać na czasie.
spytałem. Znowu zły czas.

Cytat:Starszy z braci parsknął obłąkańczym śmiechem szaleńca.
Przesyt. Wystarczyłoby: "obłąkańczym śmiechem" lub "śmiechem szaleńca".

Cytat:Korzystając z nieuwagi rzuciłem się w jego stronę sięgając rękami do jego szyi, chcąc zacisnąć na niej palce i patrzeć jak ulatuje z niego życie.
Zaimki, zaimki, zaimki. Za dużo.

Cytat:Mój prawy bok palił niemiłosiernie.
Zgrzyta. Rozbolał?

Cytat:- Czy on nie żyje? – spytał, a głos tak mu drżał, że ciężko było zrozumieć, co mówi.
Zgubiłaś znak zapytania.



Błędów jest dużo, a to przecież tekst po jakichś poprawkach - niedobrze.
Zapis dialogów kuleje, lecz chyba największym minusem jest to, że mało horroru w tym horrorze.Sad A tytułowy "album ze zdjęciami" ledwie wspomniany, spodziewałem się, że odegra większą rolę w całym opowiadaniu.

Minusy:
- błędy
- dialogi
- przewidywalna fabuła
- praktycznie brak elementów horroru

Plusy:
- nawet fajnie wyszła Ci ta bójka
- niestety tylko to

2/5 - pomimo, że znalazłem praktycznie same minusy, to czytałem gorsze teksty na tym forum. Musisz podkręcić warsztat przede wszystkim, pomysły przyjdą z czasem.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Album ze zdjęciami - przez Brei - 24-06-2012, 14:33
RE: Album ze zdjęciami - przez księżniczka - 24-06-2012, 17:37
RE: Album ze zdjęciami - przez haniel - 24-06-2012, 18:15
RE: Album ze zdjęciami - przez Hillwalker - 24-06-2012, 19:10
RE: Album ze zdjęciami - przez Brei - 25-06-2012, 19:10
RE: Album ze zdjęciami - przez Brei - 25-06-2012, 20:21
RE: Album ze zdjęciami - przez Hanzo - 08-01-2013, 19:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości