Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woń pustkowi
#3
Tekst ogólnie podobał mi się bardzo. Miałem ochotę na dawkę postapokalipsy i oświadczam, że nasyciłem się wystarczająco. Czyto się dobrze, bez przeszkód. Tekst jest prosty i zrozumiały, bohaterowie dobrze skonstruowani, a fabuły zachęca i bardzo ciekawa. Miejscami jednak miałem wrażenie, że nie pasowała. Jakaś nagła sekta, w dodatku Lokiego, średnio pasuje. Ciekawiło mnie też, co oni tam tak naprawdę knuli, jak i kilka innych kwestii fabularnych, ale jeżeli nie będzie dalszego ciągu, to sam sobie dopowiem Big Grin Zauważyłem jednak kilka zgrzytów fabularnych, na szczęście lekkich.
Pierwszym jest rzekoma elitarność Zwiadu. Niby wymienione są same zalety, świadczące o tym, że nie jest to byle jaki oddział, a jednak istnieje lepszy - szturmowy. Druga sprawa do zameldowanie Kasi. Dlaczego w Warszawie mieli informacje o tym, gdzie się zameldowała? Śmiem przypuszczać, że mieli na głowie wystarczająco dużą kupę na własnym podwórku. Trzecia sprawa to hełmy. Niezbyt mi pasują do ogółu. Bardziej przeszkadzają, niż chronią głowę, i to w dodatku głównie przed pazurami. Jest jeszcze sprawa prądu. Trochę dziwne, że mimo wszystko występował w takim rozwalonym świecie, nawet jeżeli głównie dysponowała nim dobrze zorganizowana sekta. Jest to jednak coś mało ważnego i biorąc pod uwagę, co tam się działo "za kotarką", można o tym wcale nie wspominać. No i w końcu Loki. Jeżeli już chodzi o Boga z nordyckiej mitologii, błędem jest tu określenie go jako Boga "zniszczenia i śmieci", gdyż jego domeną jest kłamstwo, oszustwo i tak dalej (przynajmniej z tego co ja wiem i co piszą na internecie). Osobiście uważam, że bardziej pasowałby tu jakiś motyw biblijny niż mitologii nordyckiej, ale to akurat nie rzuca się aż tak w oczy.
Od strony technicznej wypada dobrze. Zauważyłem jednak kilka drobnych błędów, literówek, brak wielkiej litery - głównie w dialogach.


Ocena ogólna: 9/10



Pozdrawiam Smile






Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Woń pustkowi - przez nikt - 04-06-2012, 23:08
RE: Woń pustkowi - przez Predator - 13-06-2012, 12:00
RE: Woń pustkowi - przez Sett - 01-07-2012, 22:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości