Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdrajca
#2
W tej chwili tekst wydaje się nie pasować do działu, ale może to się zmieni. Z początku robiłem notatki, ale potem mnie wciągnęło i dałem sobie spokój. Nie mniej wynotowałem kilka zgrzytów:

Cytat:Na oko mniej więcej 38-letni

Na oko mógł mieć koło 40. 38 brzmi zbyt trafnie. Równie dobrze mógłbyś napisać, że na oko urodził się 11 marca 76 roku... Czepiam się może, ale trochę zgrzyta.
Cytat:Wyciągnął z niego latarkę. Nacisnął przycisk. I oto w starym magazynie nastała światłość.

Zajebista latarka, że cały magazyn oświetla. Gdzie można taką dostać? Big Grin

Cytat:Ponad 10 minut czasu.

A może być 10 minut chleba? Nie potrzebne tam jest to "czasu". Druga sprawa, że pisanie cyfr w prozie, zarówno w przypadku 10 minut, jak i 38-latka, wygląda słabo. Lepiej zapisuj wartości wyrazami.

Dalej było kilka powtórzeń, dziwne słowo "nonsensowne", które jak dla mnie strasznie zgrzyta. Nie lepiej po prostu "bezsensowne"? Ale w sumie czytało się przyjemnie. Opis obskurnej dzielnicy pozwala poczuć ten klimat. Dziwi mnie tylko, skąd o godzinie 22, w miejscu, gdzie można stracić nie tylko zęby, pewnie jeszcze dość odosobnionym, no bo przecież snajper nie wybierałby ruchliwego miejsca, znalazła się mała blond-włosa dziewczyna, w kolorowym ubranku i z rowerkiem. Bardzo mi ona tam nie pasuje. Tak samo jak nie pasuje mi motyw z usuwaniem świadków. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że po to używa się karabinu snajperskiego, żeby móc pozostać daleko od celu i uniknąć zauważenia. Trupa tak czy siak znajdą, kilka minut w te czy we wte nie robi różnicy.

Podsumowując. Masz niezły warsztat. Czyta się dobrze. Są zgrzyty ale niewielkie, większych błędów nie odnotowałem. Ciężko ocenić pomysł po krótkim fragmencie, na razie nie ma nic odkrywczego, nie mniej jednak z przyjemnością przeczytam ciąg dalszy. Ocena: mocne 6/10 i czekam na więcej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zdrajca - przez Aerin - 22-04-2012, 22:19
RE: Zdrajca - przez Okruszek - 23-04-2012, 00:26
RE: Zdrajca - przez gorzkiblotnica - 28-04-2012, 14:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości