Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kak drzewiej na wołyńskam była...
#1
Długo nosiłem się z zamiarem napisania miniatury wołyńskiej. Mam nadzieję, że gdy czas nadejdzie, moje córki przeczytają to i łza się w ich oku zakręci.

W hołdzie wszystkim ofiarom masakry wołyńskiej…

- Ciekawe czy taki dzieciak ma serce większe kak kurczak.. – Nu, interesna, - pomyślał Saszka. Wkładał właśnie członka w gacie. Bał się trochę, że Oksana pomyśli, że ją zdradził, gdy zobaczy zeschnięte sztywne plamy na gaciach. - Co by ta swołocz nie pridumała, że ja ją z jaką laszką puścił – mruknął pod nosem. Jeszcze teraz w prazdnik. W samu, job twaju mać, Razdziectswo.
My tolka kak Stiopka skazał – na panów poszli.
Tylko… Janku ja znał. Fajna dziołcha była, tolka z tym brzuchem… Pan jo zbrzuchacił, a patom do Francji ujechał… A my tu zostali i trza było z riebionkam radu dać. Tolka, teraz to uże nie prabliema. Dziecko w worek i hop do studni, ha ha ha ha ha.
Tolka smiszno a straszno… Straszno, jak Janku koszku w brzuchu zaszyli, a smiszno kak polskije wojsko priszło i dumali szo eta rebionak… Ana jeszczio płakała… Oni myśleli, że to dzieciak, a to koszka była, tolka w brzuchu zaszyta, ha ha ha…
Paczemu ona z Panom paszła. Toć ja i kwiaty i gruszki przynosił i wsio drugie… A tiepier… tiepier nada za swajem się patrzeć, co by jako i ona na widłach w brzuchu nie skończyć…
Trza myśleć, co ja jeju nie znał… Kak Kristu się swiatyj Pietja wyparł, szo by patom mene nie razerwali, jak jej dziecko końmi.
Toć to tylko Polka była… Cała wieś polska, a ja by tolka żyzń zmarnował… To już jej lepij z tem dzieckom w studni leżeć. Trizub sam ważnyj – tak Stiopka skazał, a on bohatyr…
One sick puppy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kak drzewiej na wołyńskam była... - przez Pan Kracy - 08-04-2012, 19:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości