Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I trusted you
#2
Cytat:Nie wiedział że ona słyszała wszystko co powiedział Noah i zaczęła się nad tym zastanawiać. Prawda była taka że lubiła Noah, bardzo jej się podobał. A z reguły jest tak, że człowiek chce tego czego nie powinien mieć.

Pierwsza bardzo ważna sprawa - przed "że"zawsze stawiamy przecinek! Twój częsty błąd, ale wymienię go tylko raz, weź sobie do serca.
Druga sprawa - spójrz ile tych "że" w ledwie jednym akapicie. Jest to takie słówko, które często lubi się wkradać nadmiernie w opowiadaną historię, można powiedzieć, że samo się garnie pod długopis.Wink Musi uważać, żeby nie nadużywać słów.

Cytat:Następnego dnia Anna zauważyła Noah jak siedział pod ścianą w szkole.
Bardziej pasowałoby "kiedy" lub "gdy".

Cytat:Siedział skulony obejmując jedną ręką kolana a drugą sięgając do paczki z ciastkami którą miał w plecaku.
Przecinek przed "a"!
Przecinek przed "który"!

Cytat:- Noah… - szepnęła Ann kucając przed nim. Noah aż podskoczył wyrwany z zamyślenia.
- Ania… - szepnął patrząc na nią – Witaj…
Za dużo szeptania. Dobrze jest zaznajomić się z synonimami (wszystkimi) słowa "powiedział", przydatna rzecz.

Cytat:znów miał sięgnąć po ciastko i wrócić do swych nie wesołych myśli, gdy zauważył ruch.
Piszemy razem.

Cytat:Przestraszył się trochę gdy przyznał to przed samym sobą.
Przecinek przed "gdy"!

Cytat:- Nie nienawidzę Cię… - powiedział Noah.
Wyrazy tego typu "cię" "twój" itd, piszemy z dużej litery tylko w listach. W opowiadaniach nie.

Cytat:Jesteś nadal moim przyjacielem… Ale masz racje, trochę się boję, bywasz taki okrutny… Czuję się winny chociaż nic złego nie zrobiłem…
Zbyt częste nadużywanie wielokropka powoduje to, że w końcu ten wielokropek nie spełnia swojej funkcji. Rozumiem, że używasz go, aby podkreślić napięcie, ale jeśli co drugie zdanie, a w niektórych dialogach dosłownie każde kończy się wielokropkiem to jest nadmiar i wiesz, w końcu nic nie wydaje się ważniejsze, tylko wszystko takie same, na równi. Używaj go w mniejszych ilościach, wtedy kiedy czujesz, że chwila naprawdę zasługuje na zaakcentowanie.

Nie doczytałem do końca, bo późno już, ale mam dla ciebie kilka rad, których łatwo się wyuczyć i będzie warsztatowo już o wiele lepiej:

- Stawiaj przecinki przed:
"że"
"a"
"gdy"
"który"
słowami zakończonymi na "-ąc".

- "Cię" "Twój" itd - pisz z małych liter.

- Zmniejsz ilość wielokropków, używaj ich rozsądniej.

- Obczaj sobie te synonimy do "powiedział".

- Uważaj na powtórzenia.


Fabularnie nie porwało mnie, pewnie dlatego, że jestem facetem, ale dziewczynom coś takiego mogłoby się spodobać.
Aha, postać Noah jest mało wiarygodna, gość uległy aż do bólu. Rozumiem, że chciałaś to zaakcentować, ale zrobiłaś to chyba, aż za dobrze, że tak powiem. Tongue

Jak na Twój wiek nie jest źle, weź sobie do serca rady i będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
I trusted you - przez Matsurika - 03-03-2012, 20:56
RE: I trusted you - przez Hanzo - 08-03-2012, 23:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości